Argentinos „Opus Dei” kaltinama moterų „smegenų plovimu”

ŠaltinisCNA

Argentinos „Opus Dei” pateikti 43-ejų moterų kaltinimai jas išnaudojus verčiant sunkiai dirbti.

Savo komunikate „Opus Dei” pranešė, kad, jos nuomone, būtina „sudaryti klausymosi ir tyrimo komisiją, kuri leistų jiems daugiau sužinoti apie šias patirtis ir kontekstą, kuriame jos vyko”.

Rugpjūčio 2 d. BBC paskelbė straipsnį, kuriame pranešė, kad 2021 m. rugsėjo mėn. 43 moterys iš Argentinos, Paragvajaus ir Bolivijos pateikė Vatikanui skundą dėl „Opus Dei”.

Straipsnyje rašoma, kad moterys reikalauja „finansinės kompensacijos ir viešo Bažnyčios pripažinimo”.

Pasak BBC, šios moterys atvyko iš „mažas pajamas gaunančių šeimų, kai joms buvo 12-16 metų, o „Opus Dei” išsivežė jas į Buenos Aires, žadėdama suteikti moterims išsilavinimą. Tačiau, tęsė BBC, „jos buvo mokomos namų ruošos darbų ir verčiamos nemokamai dirbti aukšto rango ,Opus Dei’ nariams ir kunigams”.

Moterys buvo pagalbinės numerarės, t. y. moterys, atsakingos už namų ruošos darbus „Opus Dei” centruose ir institucijose.

Pagalbinių numerarių mokymas yra „Opus Dei” charizmos, kurioje pabrėžiamas šventėjimas per kasdienį darbą, dalis.

Viena iš BBC cituojamų besiskundžiančių moterų yra Alicia Torancio (Alicija Torancio), kuri davė parodymus po 13 metų darbo „Opus Dei” ir, be kita ko, sakė, kad prelatūra jai „išplovė smegenis”.

„Jie tau sako, kad turi pašaukimą būti šventąja, kad savo darbu gali prisidėti prie pasaulio ir padėsi jį pakeisti. Aš buvau labai idealistiška”, – sakė ji.

BBC teigė, kad Vatikanui pateiktame skunde rašoma, jog „bet kokias abejones dėl pašaukimo įstaiga sprendė kaip psichologinę ar psichiatrinę problemą ir dėl to skyrė psichotropinius vaistus valiai neutralizuoti”.

A. Torancio BBC sakė, kad jai nebuvo mokama už darbą, kad ji sirgo depresija ir kad ji nepasitiki „Opus Dei” sukurta klausymosi komisija.

„Kaip jūs tikitės, kad kas nors praneš apie prievartą ir išnaudojimą žmogui, kai tą žmogų išnaudojo ir prievartavo?” – klausė ji.

Moteris taip pat sakė, kad dėl „smegenų plovimo”, kai pradėjo galvoti apie pasitraukimą, ji „Opus Dei” atstovams pasakė, kad „išeina, nes sudarė jiems blogą įvaizdį. Ji jautėsi esanti nenaudinga, kad nuvylė Dievą”.

„Jie mums sakė, kad mes pašvenčiame save, kad tai, ko Dievas iš mūsų prašo, yra tarnauti”, – sakė moteris.

A. Torancio teigia, kad „Opus Dei” privalo „viešai pripažinti, ką padarė”.

„Yra pagyvenusių moterų, kurios turi daug sveikatos problemų dėl daugybės darbo ir kurios net negali išeiti į pensiją”, – pridūrė ji.

„Opus Dei” komunikacijos biuro Argentinoje direktorė Josefina Maradiaga sakė , kad BBC istorija susijusi su „klausimais, kurie buvo iškelti daugiau nei prieš metus įvairiose žiniasklaidos priemonėse”, pavyzdžiui, Argentinos laikraštyje „La Nación” ir „Associated Press”.

Abiem atvejais „Opus Dei” atsakė pareiškimu, kuriame išreiškė norą reaguoti į skundus ir troškimą „priimant, palydint ir prašant atleidimo tų, kurie bendravo su ,Opus Dei’ ar buvo jos nariai ir kuriems organizacija negalėjo padėti su tokiu dosnumu ir meile, kokios jiems reikėjo”.

6 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version