Ar skiepai pavers Lietuvą diktatoriška valstybe, klausia profesinė sąjunga

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ išplatino pranešimą, kuriame retoriškai klausia: ar skiepai pavers Lietuvą diktatoriška valstybe?

Dar 2021 m. liepos mėnesį ši profesinė sandrauga rašė apie privalomus skiepus, kaip pažeidžiančius Europos socialinę chartiją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją.

„Nuo tada praėjo jau pusė metų, bet privalomos vakcinacijos perspektyva ne tik, kad niekur nedingo, bet panašu, kad jau greitu metu taps realybe”, – įspėjama pranešime.

„Privalomieji skiepai – ne medicininis, o žmogaus konstitucinis klausimas: ar galima naudoti prievartą, jeigu šis išreiškia nenorą vakcinai? Atrodė, kad praėjus kažkiek laiko, tokie Lietuvos Respublikos Vyriausybės planai jau buvo „atslūgę“, tačiau dabar vėl iš naujo brendama į tą pačią balą. Vėl bandoma pamažu įtvirtinti prievartinį skiepijimą, jį taikant medicinos sferoje”, – rašo profesinė sandrauga apie ją neraminančius galimus politinius sprendimus.

Be kita ko pranešime pastebima, kad „praeityje buvo pajuokiama S. Skvernelio Vyriausybė, kai ji buvo imta vadinti policine, o dabar atrodo, kad dabartinė Vyriausybė perima šį titulą”.

„Visuomenė susipriešinusi ir vietoje to, kad būtų skatinamas žmonių vakcinavimas iš jų pačių žinių, supratimo, geros valios – jiems yra tiesiogiai grasinama sankcijomis, gąsdinama darbo praradimu”, – pastebima pranešime. – Tai yra lygybės ženklas prievartinei žmonių vakcinacijai, kai valdžia bet kokia kaina siekia savo tikslo. Kokie tolimesni Vyriausybės veiksmai? Nepasiskiepijusiems asmenims privalomas specialiojo skiriamojo ženklo dėvėjimas? Nepaklususiems – baudos, sankcijos ir kitokios bausmės? Tokia idėja jau yra girdėta Europos istorijoje…”, – retoriškai klausia sandrauga.

Ji mano, kad Lietuva seka kitų Europos valstybių ne ypač geruoju pavyzdžiu.

„Vienas iš jų – Austrija. Šioje valstybėje nuo sausio pirmos dienos skiepai tapo privalomi, argumentuojant, kad tai yra vienintelis kelias ištrūkti iš niekaip nesibaigiančių viruso bangų. Graikijoje žmonėms, kuriems yra daugiau nei 60 metų ir vis dar nėra pasiskiepiję kiekvieną mėnesį skiriama 100 € bauda”, – stebisi sandrauga.

„Taip pat, nuo praeitų metų rugsėjo mėnesio, Graikijoje dirbantys medicinos darbuotojai privalėjo būti pasiskiepiję, tuo pačiu suvaržant apribojimus nevakcinuotiems asmenims”, – pranešime pasakojama apie kitų šalių situaciją.

„Panaši situacija ir Prancūzijoje: nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio medicinos darbuotojai, ugniagesiai ir transporto darbuotojai privalomai turėjo pasiskiepytis. Tai tik keli pavyzdžiai iš daugelio ES esančių valstybių, kurios jau įteisino privalomą skiepijimą ar jau ruošiasi tai padaryti”, – tęsiama toliau.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ teigia, kad puikiai supranta, kad skiepai – viena geriausių priemonių pandemijai įveikti ir kad jos neabejotinai reikalingos. „Tačiau egzistuoja ir apsisprendimo laisvė. Žmogus neturi būti smerkiamas, baudžiamas ar kitaip prievartaujamas dėl to, kad jo įsitikinimai yra kitokie”.

Sandrauga pastebi, kad šiais laikais paprastam žmogui atskirti, kur yra teisinga ir kur yra nepatikrinta, klaidinanti informacija – be galo sunku. „Lietuva gali išsiskirti iš kitų Europos šalių ir padaryti pavyzdį: vietoje privalomojo vakcinavimo įteisinimo – skatinti, šviesti visuomenę, mokyti ją, kaip atskirti teisingą ir melagingą informaciją. Tam tereikia tik noro ir kantrybės”, – ragina draugija.

Pranešimas užbaigiamas raginimu nepamiršti, kad prievarta sukelia neapykantą ir nepagarbą: „Ignoruojant pasiektą laisvę, žmogaus apsisprendimo teisę, nesistebėkime, kad dalis žmonių ir toliau reikš neapykantą, nepagarbą valdžiai per Lietuvai svarbias datas. Nepamirškime: kad ir kokia beviltiška gali atrodyti situacija, negalima imtis blogiausių ir neteisingiausių veiksmų. Teisingas ir geras sprendimas visada yra, tik kartais jį praleidžiame pro akis”.

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ – nacionalinė profesinė sąjunga, veikianti teritoriniu principu bei ginanti savo narių teises ir interesus visoje Lietuvoje darbo, civilinės, administracinės teisės klausimais.

3 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version