Sausio 22 d. Kauno arkivyskupijos kurijoje vykusioje dvasininkų nuolatinio ugdymo konferencijoje su vyskupais, kunigais ir diakonais susitiko Apaštalų Sosto nuncijus Baltijos kraštams arkivyskupas Georgas Gänsweinas.
Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, šiltai pristatęs garbųjį svečią, pabrėžė jo išsilavinimą, įgytą Vokietijoje ir Italijoje, jo svarbias pareigas ir patirtis, sukauptas darbuojantis greta dviejų popiežių – Benedikto XVI ir Pranciškaus.
„Mūsų nuncijaus tarnystė buvo matoma visam pasauliui. Jis buvo artimiausias Benedikto XVI bendradarbis“, – priminė arkivyskupas K. Kėvalas, pavadindamas Dievo malone, kad Baltijos regione jį dabar (nuo 2024 m. birželio 24 d. skyrimo) turime kaip popiežiaus Pranciškaus atstovą.
Lietuviškai ir lotyniškai pasisveikinęs apaštalinis nuncijus kalbėjo italų kalba, apgailestavęs, jog dar nekalba lietuviškai (vertė ji asmeninis sekretorius, buvęs Kauno kurijos vicekancleris, kunigas Vincentas Lizdenis).
„Gera matyti labai jaunus brolius ir (kaip juokavo, red. past.) apyjaunius brolius. Mielai atvykau jūsų arkivyskupo kvietimu“, – nuotaikingai savo žodį pradėjo arkivyskupas G. Gänsweinas, pakviesdamas kunigus į dialogą, draugišką, brolišką pokalbį iškart po to, kai papasakojo apie savo tarnystės kelią ir pabrėžė: Dievo planai būna tokie netikėti, kad mes savo indėlio mažai galime įdėti.
Kunigai pasinaudojo galimybe užduoti klausimų, kurie palietė Benedikto XVI bei popiežiaus Pranciškaus pontifikato skirtumus bei kitas dabartines aktualijas; pavyzdžiui, požiūrį į žmogaus lytį, kurį vėl suaktualino naujojo JAV prezidento pradėta politika.
Į klausimą, kuo jį įkvepia Benedikto XVI gyvenimas ir mokymas, arkivyskupas G. Gänsweinas sakė:
„Atpažinau jame 3 svarbius bruožus: gilus nuolankumas, be galo didis intelektualumas ir krištolinio skaidrumo tikėjimas. Šie trys bruožai buvo viename žmoguje. Popiežius neprivalo būti didis teologas, bet turi būti nuolankaus tikėjimo pavyzdys. Su Benedikto XVI malda buvo giliai susijęs ir jo teologijos įžvalgų vystymas. Tai mokė mane neprarasti savitvardos, nuolat grįžti prie pirmosios meilės – Kristaus.“