Lapkričio 22-ąją popiežius Pranciškus priėmė Ratzingerio fondo delegaciją, įskaitant du šiemetinio pagrindinio apdovanojimo laimėtojus – teologą Cyrilą O’Reaganą, gimusį Airijoje, bet dėstantį JAV, ir skulptorių Etsurō Sotoo, japoną, didelę savo kūrybos ir gyvenimo dalį susiejusį su garsiąja Antoni Gaudi Šv. Šeimos („Sagrada Familia“) bažnyčia Barselonoje, kurią Benediktas XVI konsekravo 2010 metais.
Atskiroje privačioje audiencijoje penktadienio rytą popiežiaus priėmė apaštalinį nuncijų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje arkivyskupą Georgą Gänsweiną, ilgametį asmeninį Benedikto XVI sekretorių, kuris dalyvauja Ratzingerio fondo veikloje ir yra vienas iš pranešėjų šiemetiniame premijų įteikimo susitikime.
Ratzingerio fondo vadovas t. Federico Lombardi SJ, komentuodamas susitikimo programą, nurodė, kad lapkričio 21 dieną Vatikano prieigose esančiame LUMSA universitete buvo pristatytas dar vienas Josepho Ratzingerio-Benedikto XVI Opera Omnia (Visų raštų) tomas, jau XIII iš eilės. Šiame veikale, pavadintame „Pokalbiai su savo laiku“, yra surinkti Benedikto XVI interviu.
Knygos pristatyme kalbėjęs arkivyskupas G. Gänsweinas priminė Josepho Ratzingerio šūkį, kurį jis pasirinko, kai buvo įšventintas vyskupu: – Cooperatores veritatis („Tiesos bendradarbiai“).
„Tiesa yra tai, ko Josephas Ratzingeris visą gyvenimą ieškojo, ką rado ir skelbė visais įmanomais būdais. Tai pelnė ne vien draugystes ar palankumą, nes Tiesa ne visada sulaukia daugumos ar pasaulio pritarimo. Tačiau būtent tokią stiprybę Josephas Ratzingeris rodė nuo pat pradžių, dar būdamas labai jaunas dėstytojas, iki paskutinės dienos visose srityse – akademinėje, bažnytinėje ar net politinėje. Josephas Ratzingeris sakė tai, ką turėjo pasakyti, iš pareigos, be baimės.“
Antra, anot arkivyskupo G. Gänsweino, Ratzingeris turėjo „dovaną sudėtingus dalykus pasakyti paprastai ir suprantamai. Tuo, ką jis sakė, pats tikėjo, suprato ir sugebėjo paaiškinti kitiems. Ir tai darė ne dėl aplodismentų, bet iš intelektualinės pareigos, akademinės pareigos ir kaip tikėjimo žmogus“, – pakartojo vienas iš artimiausių popiežiaus Benedikto XVI bendradarbių.
Trečioji J. Ratzingerio dovana, kurią jis išryškino, buvo gebėjimas „bendrauti paprastai ir todėl taip pat įtikinamai. Intelektualinis nuoširdumas jam taip pat buvo būdas perteikti Tiesą“. Jam buvo svarbu aiškiai parodyti, kad tikėjimas ir protas nėra prieštaringi: tikėjimas, neturintis racionalių argumentų, neišlieka, o protas, atmetantis tikėjimą, miršta.
Todėl, apaštalinis nuncijus Lietuvoje įsitikinęs, jog atversti Benedikto XVI interviu knygą – tarsi atversti lobių dangtį. Skaitytojas atras labai didelio tikėjimo, proto ir nuolankumo ganytojo palikimą, skirtą ne savo paties išaukštinimui, bet Bažnyčiai.
Pasak t. Federico Lombardi SJ, naujasis Opera Omnia veikalas patvirtina, kad Benediktas XVI buvo didis komunikuotojas. Jo stilius labai skyrėsi nuo jo pirmtako šv. Jono Pauliaus II ir nuo jo įpėdinio Pranciškaus, tačiau jis mokėjo prabilti į žmones, kalbėti apie didžiąsias Bažnyčios ir žmonijos problemas. O interviu žanras suteikia galimybę kreiptis į platesnį žmonių ratą.
Tame pačiame LUMSA universitete lapkričio 22 dienos vakarą įvyks ir Ratzingerio fondo premijų įteikimo ceremonija, kuriai vadovaus kardinolas Pietro Parolinas, Popiežiaus valstybės sekretorius.