Anglikonų Bažnyčia rengia gaires dėl tos pačios lyties asmenų sąjungų laiminimo

Anglikonų bažnyčia rengia pastoracines gaires po neseniai įvykusio denominacijos balsavimo dėl leidimo dvasininkams laiminti tos pačios lyties asmenų romantiškus santykius, bet ne tos pačios lyties asmenų santuokas. Kaip teigiama, santuokoms nepritarė abi pusės, praneša „Christian Post”.

Šeštadienį vykusiame Bažnyčios generaliniame sinode iniciatyvinės grupės, prižiūrinčios gairių įgyvendinimą, pirmininkai pateikė naujausią informaciją apie darbą, susijusį su nauja politika, kuriama po vasario mėnesį įvykusio balsavimo, kuriuo buvo pritarta planams, kad dvasininkai galėtų laiminti tos pačios lyties poras.

Londono vyskupė Sarah Mullally (Sara Malali) ir Truro vyskupas Philipas Mounstephenas (Filipas Maunstefenas) teigė, kad „Meilės ir tikėjimo maldų” projektas bus rengiamas kelis ateinančius mėnesius.

„Esame labai dėkingi Sinodo nariams už jų šiandienos apmąstymus, – sakoma jų pareiškime šeštadienį. – Buvo malonu išgirsti jų pamąstymus, kuriuos panaudosime dabar prasidedančiam sutelktam projekto rengimo darbui. Tikimės vėl susitikti lapkričio mėn.”

Pasak jų pranešimo Generaliniam sinodui, „dabartiniu darbo etapu siekiama įgyvendinti pasiūlyme sutartus veiksmus, įskaitant ,Meilės ir tikėjimo maldų’ tobulinimą ir pastoracinių gairių rengimą, kartu su pastoracinės konsultacinės grupės įsteigimu, kad šie elementai būtų tęsiami po šio darbo etapo”.

Gegužės mėn. patikslinta maldų versija buvo pateikta Vyskupų rūmams, o birželį – Vyskupų kolegijai, remiantis Sinodo ir Meilės ir tikėjimo maldų darbo grupės narių atsiliepimais.

Asmenys, kuriems pavesta dirbti su gairėmis, gavo 226 oficialius atsakymus į savo pasiūlymus: 148 teigiamas pastabas ir 78 neigiamas.

Anot pranešimo, 60 respondentų mano, kad dokumentas „Meilės ir tikėjimo maldos” skamba „per daug panašiai į santuoką”, o 44 pastabose teigiama, kad dokumento žodžiai „nepakankamai toli” nuo to.

„Galutiniame dokumento variante bus aiškiai nurodyta, kad norime suteikti džiaugsmingą galimybę švęsti tai, kas santykiuose yra gera ir šventa, – teigiama ataskaitoje. – Rubrikose, kuriomis bus vadovaujamasi naudojant maldas kontekste, bus aiškiai nurodytas jų skirtumas nuo Šventosios Santuokos liturgijos.”

Grupė tikisi, kad iki kito Generalinio sinodo posėdžio, numatyto lapkričio mėn., bus pateikti „aiškūs pasiūlymai, kuriuos svarstys Vyskupų rūmai ir kolegija, tiek dėl maldų leidimo ir (arba) rekomendavimo, tiek dėl veiksmingo užtikrinimo”.

3 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version