Anglikonų Bažnyčia pareiškė, kad neturi oficialaus moters apibrėžimo

ŠaltinisYAHOO NEWS

Anglikonų Bažnyčia neseniai paskelbtame pareiškime pasidalino, kad ji neturi „oficialaus moters apibrėžimo”.

Jungtinės Karalystės politikai diskutavo dėl žodžio „moteris” apibrėžties, kai keletas leiboristų parlamento narių atsisakė žodį apibrėžti, o jų lyderis seras Keiras Starmeris (Keiras Starmeris) pareiškė, kad neteisinga teigti, jog tik moterys gali turėti gimdos kaklelį.

JK ministrų kabinetas visgi aiškiai pasakė, kad moteris apibrėžia biologija ir kad visi, kurie gimė vyrais, neturėtų varžytis su moterimis sporte. Tačiau Anglikonų Bažnyčia nėra tikra dėl sąvokos apibrėžimo.

Pasaulietis iškėlė klausimą dėl moters apibrėžties

Anglikonų Bažnyčiai praėjusį savaitgalį buvo užduotas vienas iš beveik 200 klausimų, pateiktų jos „parlamentui” – Generaliniam sinodui.

Vienas iš dalyvių pasauliečių paklausė paprastai: „Koks yra Anglikonų bažnyčios moters apibrėžimas?

Vyskupas Robertas Innesas (Robertas Innesas) tuomet atsakė, kad oficialaus apibrėžimo nėra. Jis taip pat pridūrė, kad Bažnyčia „pradėjo tyrinėti su lytine tapatybe susijusius sudėtingus klausimus”.

Jayne Ozanne (Džein Ozein), kuri buvo vyriausybės LGBT+ patariamosios grupės narė, sakė, kad užduotas klausimas buvo „pasyviai agresyvus… skirtas LGBT+ bendruomenei įskaudinti”.

Kritika lyties pozicijos klausimu

Tai ne pirmas kartas, kai Anglikonų Bažnyčia susilaukia kritikos dėl savo pozicijos lyties klausimu.

2019 m. tūkstančiai dvasininkų paprieštaravo gairėms dėl naujo tipo krikšto apeigų, kurių metu translyčiai krikščionys galėtų švęsti savo naują tapatybę.

Šiuo metu nėra jokio oficialaus „moters” apibrėžimo, nors dar visai neseniai tokio pobūdžio apibrėžimai buvo laikomi savaime suprantamais ir atsispindėjo santuokos liturgijoje, pareiškime sakė vyskupas R. Innesas. Jis pridūrė, kad atsirado naujas „su lytine tapatybe susijęs sudėtingumas”, dėl kurio lytinės tapatybės klausimui būtina skirti „papildomą dėmesį”.

Nors progresyvios Bažnyčios kohortos priėmė postmodernią lyčių ideologiją, kai kurie labiau patyrę dvasininkai išreiškė skeptišką požiūrį į šį jos žingsnį.

Dvasininkė Angela Berners-Wilson (Andžela Berners Vilson), pirmoji moteris, kuri 1994 m. Anglijoje buvo įšventinta į kunigus, atrodė nepatenkinta šiuo sprendimu ir žurnalistams užsiminė, kad jis prieštarauja jos matomai tikrovei.

„Nesu visiškai patenkinta. Noriu pasakyti, kad manau, jog tam tikri dalykai, pavyzdžiui, kad vyrai negali turėti vaikų, yra visiškai akivaizdūs, – sakė ji. – Mano manymu, turime būti labai jautrūs ir galbūt turime iš naujo peržiūrėti savo ribas.”

Bažnyčios iniciatyvos, susiję su lyties supratimu

2020 m. Anglikonų Bažnyčia pradėjo iniciatyvą „Gyvenimas meilėje ir tikėjime”, kuria siekiama peržiūrėti tapatybės, seksualumo, santykių ir santuokos klausimus institucijos doktrinoje. Bažnyčia palaipsniui priėmė politiką, kuri, atrodo, prieštarauja tradiciniam krikščioniškam seksualinės moralės supratimui.

Pavyzdžiui, 2018 m. Bažnyčia išleido Vyskupų rūmų gaires, kuriose parapijoms nurodoma „kūrybiškai ir jautriai” naudoti liturgiją, įskaitant tokias apeigas kaip krikštas, siekiant paremti asmenis, pereinančius į kitą lytį nei ta, nei jų gimtoji.

2017 m. Generalinis sinodas priėmė pasiūlymą, kuriame teigiama: „Anglikonų Bažnyčia sveikina ir skatina besąlygišką translyčių žmonių, kaip ir visų kitų žmonėmis, patvirtinimą Kristaus kūne ir džiaugiasi šio kūno, į kurį visi krikščionys pakrikštyti viena Dvasia, įvairove”.

2019 m. Bažnyčia paskelbė, kad vis dar pripažins santuokas, kuriose vienas iš sutuoktinių vėliau pakeičia lytį.

4 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version