Anglijos kunigui buvo iškelta byla už tylią maldą prie abortų klinikos

ŠaltinisCNA

Anglijos katalikų kunigas, kuriam buvo iškelta baudžiamoji byla už tai, kad jis po savo tarnystės valandų tyliai meldėsi už žodžio laisvę prie vienos abortų klinikos, yra paskutinis Anglijos Birmingemo miesto gyventojas, pažeidęs griežtą „buferinės zonos” prie abortų klinikų įstatymą šalyje.

Meldėsi už žodžio laisvę

„Aš meldžiuosi visur, kur tik einu, savo viduje, už mane supančius žmones. Kaip gali būti nusikaltimas kunigui melstis?” – aiškino Birmingemo arkivyskupijos kunigas Seanas Goughas (Šonas Gufas) vasario 9 d. ADF teisinės grupės Jungtinėje Karalystėje pareiškime.

CNA pasakojama, kad kunigas S. Goughas stovėjo prie jau uždarytos abortų klinikos Birmingeme su užrašu „meldžiuosi už žodžio laisvę”.

Pareigūnai pakvietė kunigą į apklausą policijos nuovadoje, kur apklausė jį bei pateikė baudžiamąjį kaltinimą dėl „abortų klinikos paslaugų vartotojų bauginimo”. Jam buvo pateiktas ir antrasis kaltinimas, susijęs su ant kunigo automobilio užklijuotu lipduku su užrašu „Negimusių gyvybių klausimas”.

Pagal įstatymą šalyje draudžiami bet kokie pritarimo ar nepritarimo veiksmai taip vadinamoje „buferinėje zonoje” aplink abortų klinikas. Tai apima grafinių, žodinių ar rašytinių žodžių, maldų ar patarimų naudojimą abortų klinikų klientėms. Draudžiamos bet kokios pastangos atkalbėti klinikos pacientes ar darbuotojus nuo abortų. Tai vadinama „priekabiavimu”.

Kaltinimai gali būti atnaujinti

Nors prokuratūra panaikino kaltinimus kunigui, tačiau teigė, kad šie ateityje dar gali būti atnaujinti. S. Goughas ketina siekti aiškaus nuosprendžio teisme.

„Dažnai meldžiuosi tyliai prie abortų įstaigos, tačiau tuo metu, apie kurį kalbama, meldžiausi už žodžio laisvę, kuri šiandien mūsų šalyje patiria didelį spaudimą, – teigia kunigas. – Visą laiką tikėjau, kad mano veiksmai buvo teisėti – žodžio laisvę, ypač kai ji yra taiki, saugo vidaus ir tarptautinė teisė”.

„Labai nedemokratiška cenzūruoti viešąsias gatves, ypač tas erdves, kuriose, kaip žinome, daugybė moterų pasinaudojo taikiais pasiūlymais padėti joms teikiamomis paslaugomis”, – prieštaravo S. Goughas.

Dar mažiausiai dviem asmenims pateikti kaltinimai dėl „buferinės zonos” pažeidimo prie Anglijos abortų klinikų.

2022 m. gruodžio 22 d. Isabelei Vaughan-Spruce (Izabelei Vogan Sprius) buvo pateikti kaltinimai dėl tylios maldos draudžiamoje zonoje aplink tą pačią Birmingemo kliniką.

Kaip ir S. Gough atveju, kaltinimai buvo panaikinti, tačiau jie moteriai taip pat gali būti atnaujinti ateityje.

Aktyvistė už gyvybę taip pat siekia, kad teismo nuosprendis išaiškintų jos teisinę padėtį.

4 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version