Anglijoje ir Velse įsigaliojo įstatymas, draudžiantis protestus prieš abortus

ŠaltinisCNA

Ketvirtadienį, spalio 31 d., Anglijoje ir Velse įsigaliojo nacionalinis „buferinės zonos“ įstatymas, draudžiantis protestus prie abortų įstaigų.

Naujojo įstatymo įsigaliojimo dieną Karališkoji prokuratūra (angl. Crown Prosecution Services, CPS) paskelbė naujas gaires, kuriose paaiškinama, kad tyli malda abortų buferinėje zonoje „nebūtinai“ yra nusikaltimas, teigiama Jungtinės Karalystės Laisvės gynimo aljanso (angl. Alliance Defending Freedom, ADF) pranešime spaudai.

Nacionalinis buferinės zonos įstatymas įgyvendinamas praėjus daugiau nei metams po to, kai parlamentas priėmė 2023 m. Viešosios tvarkos įstatymą. Pagal naująjį įstatymą „kišimasis į bet kurio asmens sprendimą gauti, teikti ar sudaryti sąlygas teikti aborto paslaugas“ 150 metrų atstumu nuo abortų įstaigos laikomas nusikalstama veika.

Įstatymas taip pat laiko neteisėtais bet kokius veiksmus, kurie „sukelia priekabiavimą ar nerimą asmeniui, besinaudojančiam šiomis patalpomis ar jose dirbančiam“.

Anksčiau buferinės zonos buvo taikomos tik penkiose Jungtinės Karalystės tarybose. Už Viešosios tvarkos įstatymo pažeidimą baudžiama iki šešių mėnesių laisvės atėmimo bausme ir neribotomis baudomis.

Dėl šio akto kelis mėnesius iki jo įsigaliojimo parlamento rūmuose vyko ginčai ir diskusijos dėl klausimų, kas gali būti laikoma priekabiavimu, po to, kai keli už gyvybę pasisakantys protestuotojai buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už tylią maldą prie abortų klinikų.

Prieš prokuratūros paaiškinimą Laisvės gynimo aljansas praėjusią savaitę paskelbė peticiją Jungtinės Karalystės ministrui pirmininkui Keirui Starmeriui (Kirui Starmeriui),  kuri surinko beveik 60 000 parašų. Joje prašoma susilaikyti nuo įstatymo priėmimo, kuris, kaip teigiama peticijoje, bus atsakingas už „mąstymo nusikaltimų kūrimą“. Peticijoje paminėti asmenų, kurie tyliai meldėsi prie abortų klinikų, suėmimai.

„Dabar ne 1984 m., o 2023 m. – niekada neturėjau būti suimta ar turėjo būti atliekamas tyrimas vien dėl minčių, kurias puoselėjau savo galvoje“, – sakė už gyvybę pasisakanti šalies aktyvistė Isabel Vaughan-Spruce (Izabelė Vogan Sprius), kuri buvo sulaikyta už tai, kad meldėsi prie abortų klinikos.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version