Afganistanas pirmą kartą tapo pavojingiausia šalimi krikščionims

ŠaltinisRELIGION NEWS

Pagal amerikiečių krikščioniškos stebėtojų grupės „Open Doors” (liet. Atviros durys) kasmet sudaromą sąrašą, Afganistanas yra pavojingiausia šalis krikščionims. Tai pirmas kartas per du dešimtmečius, kai Šiaurės Korėja nėra sąrašo viršuje.

Organizacija teigia, kad praėjusių metų rugpjūčio viduryje Talibanui perėmus Afganistano vyriausybę, daugelis Afganistano krikščionių, kurių dauguma yra atsivertę iš islamo, buvo priversti slėptis.

„Tai pakeitė ne tik moterų ir etninių mažumų, bet ir religinių mažumų, įskaitant atsivertusius krikščionis, kurie laikomi atsimetėliais, padėtį”, – sakoma sausio 19 d. paskelbtoje organizacijos metinėje ataskaitoje. „Talibanui vis stipriau laikant savo valdžią ir apimant vis daugiau provincijų, atsivertusių krikščionių padėtis tampa vis sudėtingesne.”

Į „Open Doors” pavojingiausių krikščionims šalių dešimtuką nepateko nė viena nauja šalis. Praėjusiais metais Afganistanas šiame sąraše buvo antras.

Šiaurės Korėja dabar atsidūrė antroje vietoje, nors jos persekiojimo balas šiek tiek padidėjo, iš dalies dėl padažnėjusių krikščionių areštų ir uždarytų namų bažnyčių. Šalis taip pat priėmė naują kovos su „reakcinga mintimi” įstatymą, pagal kurį Biblija draudžiama ir priskiriama prie „užsienyje leidžiamos medžiagos”.

„Šiaurės Korėjoje ir Afganistane elgiamasi vienodai, kol neprasideda smurtas, o šiais metais smurtas Afganistane buvo daug didesnis”, – sakė „Open Doors” prezidentas Davidas Curry (Davidas Karis) apie ataskaitos išvadas internetinėje spaudos konferencijoje.

Visame pasaulyje tikėjimo pagrindu nužudytų krikščionių padaugėjo 24 proc. – nuo 4 761 pernai ataskaitoje minimų atvejų iki 5 898 atvejų šiemet.

Nigerija jau antrus metus iš eilės įvardijama kaip šalis, kurioje krikščionys patiria daugiausiai smurto. Joje užregistruota 79 proc. visų nužudymų, t. y. 4650.

Pasaulyje užpultų bažnyčių skaičius 2022 m. taip pat išaugo iki 5 110, palyginti su 4 488 praėjusiais metais.

Stebėtojų organizacija teigia, kad daugiau kaip 360 mln. krikščionių visame pasaulyje – arba 1 iš 7 krikščionių – patiria didelį diskriminacijos ir persekiojimo lygį.

Krikščiones moteris K. Curry pavadino „pažeidžiamiausia grupe šiuolaikiniame pasaulyje” dėl „siaubingo elgesio” su jomis ekstremistinėse islamo visuomenėse.

Daugiau nei šešis dešimtmečius „Open Doors” padeda persekiojamiems krikščionims maždaug penkiose dešimtyse šalių.

Visas šalių dešimtukas iš eilės yra toks: Afganistanas, Šiaurės Korėja, Somalis, Libija, Jemenas, Eritrėja, Nigerija, Pakistanas, Iranas ir Indija.

Praėjusiais metais organizacija pranešė, kad vyriausybės ir ekstremistai naudojosi COVID-19 pandemija kaip persekiojimo pateisinimu. Pavyzdžiui, 80 proc. Indijos krikščionių, gavusių pandeminę pagalbą iš įvairių organizacijų, teigė, kad dėl savo tikėjimo buvo atstumti iš kai kurių maisto dalijimo punktų.

Naujojoje ataskaitoje taip pat teigiama, kad Kinija pandemijos metu buvo viena iš šalių, kuriose COVID-19 apribojimai buvo naudojami siekiant sugriežtinti pamaldų ir religinių mažumų priežiūrą ir kontrolę.

„Open Doors“ yra 1955 m. brolio Andrew van der Bijl (Endriu van der Bijl) įkurta organizacija – misija, kuri siekia padėti persekiojamiems krikščionims visame pasaulyje. Jie remia persekiojamus krikščionis humanitarine ir dvasine pagalba, platina Biblijas, teikia psichologines ir teisines konsultacijas.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version