Floridoje (JAV) gyvenanti moteris Alice Marie Pence (Elis Meri Pens) buvo areštuota už tai, kad grasino nužudyti Teksaso federalinį teisėją, kuris sustabdė JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) leidimą naudoti abortus sukeliantį vaistą mifepristoną.
Balandžio mėnesį teisėjas Matthew’as Kacsmarykas (Metjus Kasmarikas) paskelbė laikiną visoje šalyje pertrauką dėl mifepristono (geriau žinomo kaip RU-486), blokuojantį natūralų hormoną progesteroną, kurio reikia besivystantiems kūdikiams išgyventi. Po to, per ateinančias 48 valandas, vartojamas misoprostolis, kad būtų pašalinti kūdikio likučiai iš gimdos. Nuo tada šis įsakymas buvo sustabdytas, kol Bideno administracija apskundė šį klausimą JAV Aukščiausiajam Teismui.
Lapkričio 8 d. „Reuters“ pranešė, kad Alice Marie Pence buvo apkaltinta grasinimu tarpvalstybinių ryšių ir įtakos federaliniam pareigūnui, nes tariamai skambino telefonu grasindama nužudyti Amarilo federalinį teisėją. Kaltinamajame akte Kacsmaryko vardas nenurodomas, tačiau jis yra vienintelis federalinis teisėjas Amarillo mieste. Kaltinamajame akte taip pat teigiama, kad grasinimas buvo pareikštas keršijant už tai, ką teisėjas padarė vykdydamas savo tarnybines pareigas, t. y. kažką savo nutarimuose ar rašytinėse nuomonėse.
Kas tiksliai buvo tas „kažkas“, neminima, o Kacsmarykas dar nebuvo paskelbęs nutarimo prieš abortą grasinimo metu, tačiau WENY pridūrė, kad buvo skambinta kitą dieną po to, kai pasirodė žinia, kad Kacsmarykas suplanavo „pagrindinį“ posėdį dėl abortų tablečių bylos.
„Planuojama, kad A. M. Pence pirmą kartą stos prieš JAV magistrato teisėją Renee Harrisą Toliverį (Renį Harisą Toliverį) trečiadienį, 2023 m. lapkričio 22 d.“, – teigiama JAV teisingumo departamento (DOJ) pranešime spaudai.
Byla prieštarauja įprastam kairiųjų naratyvui, kad su abortais susijęs smurtas pirmiausia arba išimtinai kyla iš gyvybės šalininkų (pro life) pusės. Visoje šalyje abortų šalininkų vandalizmas įskaitant padegimus, didėjo nuo tada, kai 2022 m. buvo panaikintas sprendimas Roe prieš Wade’ą byloje. Anot Washington Times, nuo 2022 m. gegužės mėn., federalinė vyriausybė apkaltino daugiau nei 30 pro-life aktyvistų ir tik 4 už abortus pasisakančius aktyvistus dėl tariamai neteisėto patekimo į nėštumo centrus, nepaisant to, kad Amerika patyrė 88 išpuolius prieš nėštumo centrus ir daugiau nei 200 išpuolių prieš katalikų bažnyčias tuo pačiu laikotarpiu.
Įrodymai teigia, kad abortų tabletės kelia specifinį pavojų jas vartojančioms motinoms (be to, jos yra mirtinos jų negimusiems vaikams), ypač kai jų vartojimo standartai ir toliau yra švelnesni.
2020 m. atvirame gyvybę palaikančių grupių koalicijos laiške tuometiniam FDA komisarui Stephenui Hahnui buvo pažymėta, kad pačios FDA pranešime apie nepageidaujamas reakcijas sakoma, kad „nuo 2000 m. abortų tabletės sukėlė daugiau nei 4000 nepageidaujamų reiškinių, įskaitant 24 motinų mirtis.” Nepageidaujami reiškiniai, kaip žinoma, nepakankamai pranešami FDA, o nuo 2016 m. FDA reikalauja, kad abortų tablečių gamintojai praneštų apie motinų mirtį.
Nuo 2000 m. abortų tabletės sukėlė daugiau nei 4000 nepageidaujamų reiškinių, įskaitant 24 motinų mirtis.
Gyvybės šalininkai perspėja, kad Bideno administracijai visiškai panaikinus reikalavimus, kad abortų tabletes būtų galima vartoti prižiūrint bet kokiai medikams, arba, šalia esant medicininei pagalbai, tokių atvejų tikrai padaugės.
„2021 m. lapkričio mėn. Charlotte Lozier instituto mokslininkų atliktas tyrimas buvo paskelbtas recenzuojamame žurnale Health Services Research and Managerial Epidemiology, – rašė Amerikos katalikų universiteto mokslininkas Michaelas New’as (Maiklas Nju). „Jie išanalizavo valstijos Medicaid duomenis apie daugiau nei 400 000 abortų iš 17 valstijų, kurios finansuoja planinius abortus per savo Medicaid programas. Jie nustatė, kad nuo 2002 m. iki 2015 m. apsilankymų skubios pagalbos skyriuose, susijusių su abortų tabletėmis, skaičius išaugo daugiau nei 500 procentų. Per tą patį laikotarpį išaugo ir apsilankymų skubios pagalbos skyriuje dėl chirurginio aborto, tačiau daug mažesniu skirtumu“.
Vis dėlto Baltieji rūmai ir abortų lobistai nusprendė, kad praėjusiais metais panaikinus Roe’ą bylos sprendimą, pirmą kartą per pusę amžiaus leista valstijoms tiesiogiai uždrausti abortus, tačiau lengvas abortų tablečių platinimas tarp valstijų yra viena veiksmingiausių jų taktikų, padedančių išvengti abortų prieigos.