Seimo narė, teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja Agnė Širinskienė, kaip Seimo narių grupės atstovė „galimybių paso“ byloje, kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydama, kad tuo atveju, jei Teismas nustatytų, jog suaugusiųjų galimybių pasas prieštarauja Konstitucijai, jis nagrinėtų ir vaikų galimybių paso teisėtumą.
„Konstitucijos 38 straipsnis nustato išskirtinę vaikystės apsaugą, o Lietuvos tarptautiniai įsipareigojimai skatina vaikams suteikti ypatingą globą ir paramą. Vaikai yra pažeidžiami asmenys, reikalingi didesnės teisinės apsaugos nei suaugusieji, o Lietuva yra teisinė valstybė. Jei bus pripažinta, kad suaugusiųjų galimybių pasas prieštarauja Konstitucijai, teisinės valstybės principas reikalautų, kad Teisme būtų vertinamas ir vaikams taikomas reguliavimas.
Antraip, vaikai, vien dėl formalios priežasties, kad vaikų galimybių pasas įsigaliojo vėliau, nei Seimo nariai kreipėsi į Teismą dėl suaugusiųjų galimybių paso, atsidurtų mažiau palankioje padėtyje. Dėl to ir siekiame, kad Teismas pasisakytų ir dėl vaikų galimybių paso“, – teigia Lietuvos regionų frakcijai priklausanti Seimo narė A. Širinskienė.
Vaikai, vien dėl formalios priežasties, kad vaikų galimybių pasas įsigaliojo vėliau, nei Seimo nariai kreipėsi į Teismą dėl suaugusiųjų galimybių paso, atsidurtų mažiau palankioje padėtyje
Pasak Seimo narės A. Širinskienės, Konstitucinio Teismo apsisprendimas įvertinti ir vaikų galimybių pasą atsakytų į visuomenei kylančius klausimus, o kartu ir mažintų įtampas, nes atsakymo laukia visi: pradedant basomis mamomis ir baigiant teisės mokslininkais.
Gavęs opozicijai priklausančių skirtingų Seimo frakcijų narių kreipimąsi, Konstitucinis Teismas „galimybių paso“ bylą nagrinėja pagreitinta tvarka ir yra tikimasi, kad nutarimas byloje bus paskelbtas iki š. m. vasario mėn. pabaigos.