A. Armonaitė LGBTIQ bendruomenės „Vilnius Pride“ eitynėse nedalyvaus

Vilniaus centre šeštadienį rengiamos LGBTIQ bendruomenės „Vilnius Pride“ eitynės. Jos prasidės nuo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir per Gedimino prospektą tęsis iki Katedros aikštės. Čia vyks susirinkimas, bus sakomos kalbos.

Aušrinė Armonaitė dėl ligos eitynėse nedalyvaus

Laisvės partijos steigėja ir pirmininkė Aušrinė Armonaitė savo feisbuko paskyroje rašo, kad dėl ligos eitynėse nedalyvaus: „Šiandien VILNIUS PRIDE 2023: VIS DAR EINAM. Svarbios eitynės. Pokyčiai, kurių prašo organizatoriai, yra aktualūs ne tik LGBT+ bendruomenei, bet ir kiekvienam, kuris nori gyventi orioje ir pilnavertėje visuomenėje. Dėl ligos, deja, į eitynes neprisijungsiu, tačiau mūsų Laisvės partija komanda ten tikrai bus. Darome viską, kas mūsų jėgose, kad Civilinės sąjungos įstatymas būtų priimtas”.

Darome viską, kas mūsų jėgose, kad Civilinės sąjungos įstatymas būtų priimtas.

„Nežinau, ar pasakyčiau taikliau apie tai, kokį pasipriešinimą reikia įveikti. Liko vienas balsavimas. Ir nepaisant to, kad matematika nėra palanki, esu tikra, kad prie tam tikrų aplinkybių, priėmimas ir šiame Seime yra įmanomas. Ir čia yra plati politinių partijų, esančių dabartiniame Seime, atsakomybė”, – rašoma jos pranešime sekėjams.

„Nuo LSDP iki TSLKD. Iki Prezidento. Tuo tarpu translyčiai asmenys vis dar išlieka viena pažeidžiamiausių grupių, Teisingumo ministrei Ewelina Dobrowolska, jau prieš porą metų priėmus sprendimą translyčiai asmenys gali pasikeisti asmenvardžius dokumentuose. Tačiau tai tik didelio darbo, kurį kartu turime padaryti pradžia. Nuo lyties keitimo sureguliavimo iki švietimo ir sveikatos apsaugos, reikia padaryti daugiau – mes Jus girdime”, – teigiama jame.

Tikimasi sulaukti apie 3 tūkst. dalyvių

Viena iš eitynių organizatorių Ieva Laugalytė BNS sakė, kad renginyje tikimasi sulaukti apie 3 tūkst. dalyvių.

Kaip nurodo organizatoriai, keliami keturi pagrindiniai reikalavimai: teisinių ir medicininių sąlygų lyties keitimui sudarymas, teisė į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, cenzūruojančių nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatų panaikinimas, pilnavertė apsauga nuo diskriminacijos.

„Kalbant apie reikalavimus, norėtųsi pabrėžti, kad socialinio teisingumo vien tik įstatymais neužtikrinsi. Tam reikėtų platesnių sisteminių pokyčių, bet bet kokiu atveju šitie reikalavimai, kurios mes keliam, labai ženkliai ir stipriai prisidėtų prie lygiateisiškesnio ir saugesnio LGBTQI žmonių egzistavimo Lietuvoje“, – sakė I. Laugalytė.

Renginį organizuoja asociacija „Trans Autonomija“ ir pilietinės visuomenės iniciatyva „Demonstruokimės“.

Šių eitynių metu sostinėje numatomas ir alternatyvus renginys „Keliu trispalvę už Lietuvą“, jis vyks Katedros aikštėje. Į šį renginį kvietė riaušių prie Seimo byloje kaltinamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.

Vaizdo įraše prie anksčiau vaivorykštės spalvomis nudažytos perėjos Pylimo gatvėje, jis šaipėsi iš LGBTIQ bendruomenės, kad nepavyko šiomis spalvomis perėjos nudažyti ir vėl, kalbėjo aplinkui nematantis Lietuvos trispalvių ir ragino jas iškelti šeštadienį.

Policija savo ruožtu įspėjo, kad socialiniuose tinkluose pasirodę raginimai šeštadienį rinktis į sostinės Katedros aikštę ir organizuoti eitynes su trispalvėmis, yra nesuderinti, tad tokie veiksmai pažeistų galiojančius teisės aktus.

Pareigūnai ragino nedalyvauti neteisėtose eitynėse ir nepažeidinėti įstatymų.

LGBTIQ eitynės sostinėje vyks Estijai praėjusią savaitę tapus pirmąja Baltijos šalimi, įteisinusia tos pačios lyties asmenų santuokas. Lietuvoje Civilinės sąjungos įstatymo projektas, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė, yra įveikęs svarstymo stadiją.

Pernai Vilniaus centre buvo surengtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos festivalis „Baltic Pride“.

3 KOMENTARAI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version