Popiežius Pranciškus šeštadienį Vatikane paskelbė dvi kalėdines žinutes, kuriose perspėjo dėl apkalbų „destruktyvaus poveikio“ ir pabrėžė šeimos gyvenimo ir nuolankios tarnystės svarbą.
„Bažnytinė bendruomenė gyvena džiaugsmingoje ir broliškoje santarvėje tiek, kiek jos nariai eina nuolankumo keliu, atsisakydami vieni apie kitus blogai galvoti ir kalbėti“, – sakė popiežius gruodžio 21 d. metinėje kalėdinėje kalboje Romos kurijai.
Kreipdamasis į kardinolus ir aukštus Vatikano pareigūnus popiežius įspėjo, kad apkalbos „kenkia socialiniams ryšiams, nuodija širdis ir niekur neveda“. Jis ragino juos praktikuoti savęs, o ne kitų kaltinimą, remdamasis ankstyvųjų krikščionių dvasinių mokytojų mokymu.
Vatikanas vėlai šeštadienį paskelbė, kad dėl pastarosiomis dienomis pasireiškusių nepalankių oro sąlygų ir šalčio simptomų popiežius Pranciškus sekmadienio Viešpaties Angelo maldai vadovaus iš Casa Santa Marta koplyčios, o ne iš įprasto Apaštališkųjų rūmų lango, taip pat atsižvelgdamas į kitos savaitės įsipareigojimus.
Atskirame kreipimesi į Vatikano darbuotojus ir jų šeimas popiežius Vatikaną palygino su „dideliu aviliu“, kurio gatvėse, kiemuose, koridoriuose ir biuruose verda aktyvus gyvenimas. Jis padėkojo dirbantiems ir negalintiems dalyvauti susirinkime, bet padėjusiems jį surengti.
Popiežius pabrėžė teologinę nuolankumo dorybę, susiedamas ją su Įsikūnijimo ir ypač Viešpaties gimimo slėpiniu. Jis paragino Vatikano darbuotojus savo kasdienes užduotis suvokti kaip dalyvavimą „paslėptuose jūsų konkrečių užduočių nazaretuose“, padedančiuose atvesti žmoniją pas Kristų.
Kalbėdamas Pauliaus VI salėje susirinkusiems darbuotojams ir jų šeimoms, Pranciškus pabrėžė šeimos gyvenimo svarbą, ypač ragindamas atkreipti dėmesį į senelius. „Ar lankote savo senelius? Ar jūsų seneliai gyvena šeimoje, o gal jie gyvena senelių namuose ir niekas jų nelanko?“ – klausė popiežius.
Jis ragino šeimas Kalėdų laikotarpiu melstis kartu, ypač prieš Kalėdų eglutę. „Be maldos žmogus neina į priekį, net šeimoje, – kalbėjo Pranciškus. – Mokykite savo vaikus melstis.“
Romos kuriją popiežius apibūdino kaip „dirbtuvę“, kurioje įvairūs vaidmenys padeda skleisti Dievo palaiminimus visame pasaulyje. Jis pabrėžė, kad nuolanki tarnystė atspindi „paties Dievo, kuris Jėzuje nuolaidžiauja ir dalijasi mūsų žmogiškąja būkle, būdą“.