Prisiekusieji priteisė Mičigano valstijos (JAV) katalikei 12,7 milijono JAV dolerių (12,03 milijono eurų) religinės diskriminacijos byloje po to, kai jos buvęs darbdavys – Mičigano bendrovė „Blue Cross Blue Shield of Michigan“ – atsisakė suteikti jai religinę išimtį dėl bendrovės įpareigojimo skiepytis COVID-19 vakcina ir atleido ją iš darbo.
Lisa Domski pateikė bendrovei prašymą dėl religinės išimties, nes trys tuo metu patvirtintos COVID-19 vakcinos buvo sukurtos arba išbandytos naudojant vaisiaus ląstelių linijas, kurios buvo gautos abortų metu, teigiama teismo dokumentuose.
Savo prašyme moteris rašė, kad vakcinos vartojimas „būtų baisi nuodėmė ir nutolintų mano santykius su Dievu“. Bendrovė nustatė, kad jos pozicija neatitiko religinės išimties kriterijų.
L. Domski dirbo informacinių technologijų specialiste ir prašė leidimo dirbti nuotoliniu būdu, kad asmeniškai nebendrautų su kitais darbuotojais. Ji buvo atleista 2022 m. sausio 5 d., išdirbusi bendrovėje beveik 15 metų.
Katalikų Bažnyčios katekizme mokoma, kad abortas „šiurkščiai prieštarauja moralės įstatymui“ ir kad „gyvybė turi būti itin rūpestingai saugoma nuo pat pradėjimo momento“. Jame kiekvienas abortas vadinamas „moraliniu blogiu“, o abortas ir kūdikių žudymas – „bjauriais nusikaltimais“.
Tačiau 2020 m. gruodį Vatikano Tikėjimo mokymo kongregacija pareiškė, kad katalikams morališkai leistina skiepytis, net jei vakcinos sukurtos naudojant ląstelių linijas iš audinių, gautų atlikus abortus. Pareiškime buvo pridurta, kad skiepijimasis nereiškia formalaus prisidėjimo prie aborto, tačiau pabrėžiama, kad šis pareiškimas nėra „moralinis pritarimas ląstelių linijų, gautų iš abortuotų vaisių, naudojimui“.
Nors Vatikanas pritarė vakcinos naudojimui, biuras pareiškė, kad skiepijimas „turi būti savanoriškas“ ir kad visi, kurie dėl sąžinės sumetimų atsisako gauti vakciną, pagamintą naudojant abortuotų embrionų ląstelių linijas, „turi daryti viską, kad netaptų… infekcijos sukėlėjo perdavimo priemone“.