REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

15 metų kartu su bendruomene „Aš Esu“ – kelionė, skirta priklausomybių iššūkiams įveikti

ŠaltinisCARITAS

Priklausomybes turinčių asmenų bendruomenė „Aš Esu“ mini penkioliktus veiklos metus, kupinus iššūkių, drąsos, vilties ir dėkingumo. 2009-aisiais pradėjusi nuo mažų žingsnių, ši bendruomenė ne tik stabtels pažymėti nueitą kelią, bet ir dar kartą atvers duris visiems, ieškantiems paramos, tikėjimo ir naujos pradžios.

„Tai proga sustoti ir pažiūrėti, kaip aukštai užlipome. Turbūt didžiausias pokytis – susiformavusi komanda. Pradėjome tik dviese, o šiandien mūsų dvylika, su kuriais nebijočiau eiti iki pat pasaulio krašto. Šie žmonės tapo dovana ne tik bendruomenės namų gyventojams, bet ir man asmeniškai. Tai ypatinga dovana, kai matai, kad Dievas siunčia žmones, kurie nebijo įsipareigoti, nepaisant neapibrėžtumų ir kylančių sunkumų“, – dalinasi mintimis  apie nueitą kelią bendruomenės „Aš Esu“ vadovas kunigas Kęstutis Dvareckas.

Pasak jo, per 15 metų keitėsi tiek pačios priklausomybės, tiek ir visuomenės požiūris į jas. „Pastebiu augančią visuomenės drąsą ieškoti pagalbos. Taip pat pastebiu ir mutuojančią pačią priklausomybę. Jeigu anksčiau buvo vienos kitos medžiagos, kurias galėjai suskaičiuoti ant rankų pirštų, tai dabar turim krūvas naujų medžiagų, kurios yra legalios, pigios ir labai sunkiai prognozuojama tiek ligos, tiek sveikimo eiga. Bet visuomenė tolerantiškiau žiūri į kenčiančius nuo priklausomybių. Nors šiek tiek dar liko stigmatizuojančio požiūrio,  bet iš principo tos stigmos kaip pelenės kurpaitės – jaučiasi, kad tikrai dyla, ne taip greitai, kaip norėtųsi, bet tikrai į gerą pusę einame“, – teigia kun. K. Dvareckas.

„Bendruomenė „Aš Esu“ yra kaip vienas galingas Dievo gailestingumo liudijimas, – sako Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. – Gailestingumą Dievas išlieja kiekvienam, tačiau kartais jį atpažįstame per kitų veiksmus arba bendruomenėje. Raginu kiekvieną, išgyvenantį priklausomybės kančią, nesislėpti nuo savęs ar kitų saviizoliacijoje, nepasiduoti puikybei vienam pasilikti savo kančioje. Drąsinu nebijoti ieškoti Dievo gailestingumo maldoje ir kituose žmonėse. Nebijoti kreiptis pagalbos į šalia esančius. Santykis su Dievu ar kitais palydės jus į gydančią bendrystę. Kartais galime jaustis nereikalingais, nevertais, bejėgiais – tapti nevilties žmonėmis. Tačiau artėjantys „Jubiliejiniai metai“ kviečia mus būti vilties piligrimais. Kiekvienas keliaujame savo gyvenimo kelionę, kupiną įvairių patirčių. Nepamirškite kelionės krepšyje nešiotis viltį.“

Minėdama savo veiklos 15 metų sukaktį, bendruomenė „Aš Esu“ lapkričio 10 d. nuo 15 val. Žvėryno parapijos bažnyčioje kviečia visus įkvėpti šventinės bendrystės. Renginio metu vyks konferencija-diskusija, kurioje dalyvaus savo sričių profesionalai: doc. dr. Robertas Badaras, prof. dr. Laima Bulotaitė, gyd. Vilma Andrejauskienė, dr. Justina Kymantienė. Diskusiją moderuos Edita Mildažytė.

„Konferencijoje kalbėsime apie priklausomybes, jų veidus, naujas formas. Labai greitai šitame lauke atsiranda naujų aspektų, tai mūsų vienas iš uždavinių – būti Kristaus mokiniais ir mokytis per darbą bendruomenėje. Priimame sunkius atvejus ir tai mus verčia eiti toliau negu patogu, negu norėtumėme, negu žinome. Norisi dar taikliau padėti priklausomybės skausmą kenčiančiam asmeniui ir jo artimiesiems“, – sako kun. K. Dvareckas.

Vėliau susirinkusiųjų lauks šv. Mišios, kurioms vadovaus J. E. Kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Po mišių, 18 val., visi bus kviečiami uždegti atsineštą žvakelę mirusiems nuo priklausomybių atminti.

Šventės akcentu taps koncertas, kuriame dalyvaus Gospel Jonai, Kristina Žaldokaitė ir Sasha Song, o po koncerto visi bus kviečiami į agapę.

Visi renginiai – atviri visuomenei. Pasak kun. K. Dvarecko, tai ne tik proga pažymėti nueitą kelią ir priminti apie priklausomybių problemos aktualumą: „Tokie renginiai, mūsų akimis, yra proga kai kuriems truputį pasislėpti minioje, pabūti, pasmalsauti, o paskui kreiptis individualiam pokalbiui ar pradėti asmeninę sveikimo kelionę“.

Šiandien bendruomenės „Aš Esu“ veikla apima reabilitacijos, reintegracijos, pagalbos artimiesiems ir visuomenės jautrinimo programas. Bendruomenėje nuolat gyvena nuo 15 iki 20 asmenų, priklausomų nuo alkoholio, narkotikų, azartinių lošimų, dirba kompleksinę pagalbą priklausomiems asmenims ir jų artimiesiems suteikti galinti sielovadininkų, psichiatrų, psichologų, socialinių darbuotojų, socialinių darbuotojų padėjėjų ir savanorių komanda. Svarbi bendruomenės veiklų dalis skirta skleisti žinią apie pagalbos priklausomiems asmenims ir jų artimiesiems galimybes bei mažinti stigmatizuojantį visuomenės požiūrį į priklausomybės ligą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte