Archeologai Jeruzalėje aptiko 2000 metų senumo karjerą, iš kurio tikriausiai buvo išgauti didžiuliai akmeniniai blokai, naudoti Antrosios šventyklos statybose, pranešė internetinis leidinys “LiveScience“.
Didžiulis karjeras užima apie 3 500 kvadratinių metrų plotą, jame yra statybinių blokų, kai kurie iš jų sveria apie 2,5 tonos, pranešė Izraelio antikvarinių vertybių administracija (IAA).
Archeologai naujai atrastame karjere, esančiame Jeruzalės Har Hatzvim rajone, taip pat rado akmeninį indą, naudotą ritualiniam žmonių apsivalymui, ir kitų artefaktų.
Ši vietovė turi daugiau kaip 2 000 metų istoriją ir buvo žinoma nuo Judėjos karaliaus Erodo valdymo laikų.
Valdant Erodui buvo pastatyta daug statinių, iš kurių garsiausias – Antroji šventykla, švenčiausia judaizmo vieta.
Pirmąją šventyklą 587 m. pr. m. e. sugriovė babiloniečiai.
Rastas karjeras tikriausiai buvo naudojamas maždaug iki 70 m. po Kristaus, kol Romos imperija per sukilimą užėmė Jeruzalę.
Karjeras buvo aptiktas kasinėjimų metu prieš statant komercinį kompleksą. Karjeras bus išsaugotas ir integruotas į kompleksą, sakoma IAA pareiškime.
Šis atradimas “suteikia vertingos informacijos apie statybų mastą Jeruzalėje jos klestėjimo laikotarpiu, prieš pat ją sunaikinant romėnams”, – sakė Jeruzalės hebrajų universiteto Žemės mokslų instituto profesorius emeritas Amosas Frumkinas.
“Tai padeda susidaryti išsamesnį vaizdą apie miesto pramoninius pajėgumus ir didžiulius išteklius, kurie buvo investuoti į monumentalią architektūrą”, – sakė A. Frumkinas.
Bar Ilano universiteto archeologijos profesorius Boazas Zissou gyrė šį atradimą. Jis pažymėjo, kad Jeruzalės apylinkėse, taip pat ir Har Hotzvime, rasta ir kitų to paties laikotarpio karjerų.