REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Aktorius M. Gibsonas: mano tikėjimas buvo išjuoktas

JAV kino aktorius ir režisierius Melas Gibsonas išsakė aštrų priekaištą dėl „bjaurios“ šių metų Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos, kuri, pasak jo, kėsinosi į jo religinius įsitikinimus.

Aktorius savo pastabas nusiuntė buvusiam apaštališkajam nuncijui Jungtinėse Amerikos Valstijose arkivyskupui Carlo Maria Viganò (Karlui Marijai Viganui). Dvasininkas pirmadienį jomis pasidalijo savo „X” paskyroje.

Savo pareiškime M. Gibsonas teigė, kad spektaklis „pašiepė“ jo katalikų tikėjimą.

„Kas jie mano esą, kad gali tai daryti? Aukso medalio suteikimas biologiniam vyrui moterų plaukimo rungtyje jau privertė mane boikotuoti žaidynes, bet šis įžeidimas užtvirtino sprendimą. Kas sugalvojo ir surežisavo tą pasirodymą?“ – klausė jis.

Už ceremonijos koordinavimą atsakingas 42 metų prancūzas Thomas Jolly (Toma Žoli).

Jis yra homoseksualas, dirbantis aktoriumi ir teatro režisieriumi. Anksčiau jis britų „Vogue“ teigė, kad norėjo užtikrinti, jog ceremonijoje „visi jaustųsi atstovaujami“. Kitam leidiniui jis taip pat aiškino, kad jo darbe niekada nerasite noro ką nors menkinti.

Po praėjusį penktadienį įvykusios ceremonijos beveik visuotinai pasipiktino daugybė politinių ir religinių veikėjų.

Ceremoniją pasmerkė ne tik tokie žinomi visuomenės veikėjai kaip Elonas Muskas (Ilonas Maskas), Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) jaunesnysis ir vis daugiau konservatyvių JAV politikų, bet ir katalikų dvasininkai.

Minėtasis arkivyskupas C. Viganò pavadino ją „naujausia iš ilgos bjaurių išpuolių prieš Dievą, katalikų religiją ir prigimtinę moralę serija, kurią vykdo antikristinis elitas, laikantis Vakarų šalis įkaitėmis“. Vokiečių kardinolas Gerhardas Mulleris (Gerhardas Miuleris) pasirodymą apibūdino kaip „dvasinio terorizmo aktą“. Vyskupas Robertas Barronas (Robertas Beronas) pažymėjo, kad olimpinės žaidynės nedrįstų panašiai tyčiotis iš islamo.

Tuo tarpu Vatikanas akivaizdžiai nenori pasmerkti šio akivaizdžiai šventvagiško renginio.

Arkivyskupas Vincenzo Paglia (Vinčensas Palja) liepos 27 d. pranešime socialiniame tinkle bandė išsisukti nuo abiejų kontroversijos pusių, teigdamas, kad tai rodo, jog „visi… nori sėsti prie to stalo, prie kurio Jėzus dovanoja gyvybę visiems ir moko meilės“.

Jis yra popiežiaus Pranciškaus paskirtas skandalingai pagarsėjusios Popiežiškosios gyvybės akademijos, kuri anksčiau pasisakė prieš abortus ir kitas moralines blogybes, o dabar pasisako socialinio teisingumo temomis, pirmininkas.

Vienintelis kitas Vatikano pareigūno pareiškimas buvo iš arkivyskupo Charleso Sciclunos (Čarlzo Šiklunos), kuris yra Vatikano Tikėjimo mokymo dikasterijos sekretorius adjunktas. Jis nusiuntė Prancūzijos ambasadoriui Maltoje žinią, kurioje išreiškė „sielvartą ir didelį nusivylimą dėl mūsų, krikščionių, įžeidimo“.

Aktorius M. Gibsonas atkreipė dėmesį į tai, kad popiežius Pranciškus savo pastabose nekomentavo šios ceremonijos.

„Iškalbinga, kad ajatola Irane smerkia šį bjaurų įžeidžiantį pasirodymą, o mūsų apostatas, schizmatiškasis popiežius tyli, tačiau žinome, kad pastarieji 11 metų Jorge Bergoglio yra tiesiog Helovynas“, – sakė jis.

M. Gibsonas, kuris yra žinomas sedevakantistas, matyt, turėjo omenyje Irano aukščiausiojo lyderio Ali Khamenei (Ali Chamenėjaus), kuris savo mintimis pasidalijo „X” pranešime, paskelbtą pareiškimą.

„Pagarba #JėzuiKristui… musulmonams yra neginčijamas, neabejotinas dalykas. Mes smerkiame šiuos įžeidimus, nukreiptus į dieviškųjų religijų šventąsias figūras, įskaitant Jėzų Kristų“, – sakė jis.

85 metų lyderis Iraną valdo jau daugiau kaip keturis dešimtmečius: nuo 1981 m. jis buvo šalies prezidentas, o nuo 1989 m. – valstybės vadovas.

Islamas nesutinka, kad Jėzus Kristus yra Dievo Sūnus. Jis taip pat neigia, kad mūsų Viešpats yra Švenčiausiosios Trejybės narys. Vietoj to laiko Jį mirtingu žmogumi, kuris yra tik „pranašas“. Krikščionybė moko, kad Kristaus hipostatinė sąjunga daro Jį ir žmogišką, ir dievišką, kad Jis yra dvasininkas, pranašas ir karalius, miręs, kad atpirktų žmoniją iš nuodėmės.

Nepaisant plataus atgarsio, ceremoniją gyrė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) ir JAV pirmoji ponia Jill Biden (Džil Baiden).

„Tai buvo tiesiog įspūdinga“, – pirmadienį per vėlyvuosius pietus Paryžiuje sakė ji.

E. Macronas taip pat pagyrė A. Jolly už jo „kūrybinį genialumą“.

Olimpinių žaidynių organizatoriai išplatino pusiau nuoširdų atsiprašymą dėl ceremonijos, sakydami, kad atsiprašo, „jei kas nors įsižeidė“.

Iš Australijos kilęs aktorius M. Gibsonas kino pasaulyje išgarsėjo juostomis „Jėzaus Kristaus kančia“, „Liūtaširdis“ ir „Pašėlęs Maxas“. Paskutinis su juo pasirodęs filmas buvo religinė drama „Tėvas Stju” (2022), JAV sukurta biografinė drama apie katalikų kunigą Stuartą Longą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte