Jungtinės karalystės Aukštojo teismo teisėjas paliko galioti krikščioniui matematikos mokytojui Joshua Sutcliffe’ui (Džošua Satklifui) skirtą draudimą mokyti. Tai įvyko dėl jo atsisakymo vartoti įvardžius, kurių pageidauja biologiškai moteriškos lyties mokinys, priskiriantis save berniukui.
Sprendime padaryta išvada, kad mokytojo sąžinės klausimas nebuvo pakankamai svarbus atvejo veiksmams pateisinti.
Sprendime taip pat teigiama, kad atsisakydamas vartoti mokinio pageidaujamus įvardžius, J. Sutcliffe’as nesielgė su mokiniu „oriai ir pagarbiai“.
Teisėjas teigė, kad mokytojai turi „gerbti ir puoselėti mokinių asmeninę autonomiją“ ir kad „vien tai, kad netinkamas transseksualaus mokinio įvardijimas gali būti neteisėtas, nereiškia, kad tai yra tinkamas mokytojo elgesys“.
34 metų J. Sutcliffe’ui Mokymo reguliavimo tarnybos (sutrumpintai TRA) Profesinio elgesio komisija uždraudė dirbti mažiausiai dvejus metus už tai, kad jis neva „diskreditavo profesiją“.
Sprendime remiamasi praėjusių metų gruodį vyriausybės paskelbtu mokykloms skirtų rekomendacijų dėl translyčių projektu, kuriame teigiama, kad mokytojai neturėtų būti verčiami vartoti mokinių pageidaujamus įvardžius.
„Gairių projekte, kuris, žinoma, buvo parengtas po šių įvykių ir komisijos sprendimo, buvo numatyta, kad mokyklos retai kada sutiks pakeisti mokinio įvardį, tačiau jomis nebuvo siekiama pasakyti, kad toks elgesys niekada nebus tinkamas.
Kaip aiškiai nurodyta projekte, tokie sprendimai yra sudėtingi ir juos priima mokyklos, o ne kiekvienas darbuotojas individualiai, atsižvelgdamas į savo prašymo pagrįstumo vertinimą“, – sakė jis.
J. Sutcliffe’as ketina apskųsti teismo sprendimą Apeliaciniam teismui.
„Aš vis dar laikausi savo krikščioniškų įsitikinimų, kad lyties sutrikimų turinčių vaikų tvirtinimas yra žalingas ir kenksmingas. Tai įsitikinimas, už kurį kovoju ir kuriam pritaria ne tik krikščionys, bet ir daugelis tų, kurie netiki žalinga translyčių ideologija“, – kalbėjo mokytojas.
„Aš vis dar laikausi savo krikščioniškų įsitikinimų, kad lyties sutrikimų turinčių vaikų tvirtinimas yra žalingas ir kenksmingas. Tai įsitikinimas, už kurį kovoju ir kuriam pritaria ne tik krikščionys, bet ir daugelis tų, kurie netiki žalinga translyčių ideologija“, – kalbėjo mokytojas.
„Esu paženklintas nuo tada, kai išdrįsau išreikšti savo krikščioniškus įsitikinimus mokykloje ir papasakoti žiniasklaidai apie tai, kaip buvau už tai nubaustas.
„2017 m. mokytojams nebuvo jokių mokymų ir gairių šiais klausimais. Buvau jaunas mokytojas, pradėjęs savo profesinę karjerą tuo metu, kai mokyklos šiais klausimais vadovavosi Stonewall, o ne vyriausybės ar kokių nors ekspertų rekomendacijomis”, – aiškino mokytojas.
„Priėmus šį sprendimą, kiekvienam mokytojui gresia pavojus, jei jis klasėje dalijasi savo įsitikinimais ir pažiūromis. Manau, kad translytiškumo patvirtinimas klasėje vaikams daro psichologinę žalą’, – tvirtino jis.
„Atsisakiau prieštarauti savo krikščioniškam tikėjimui ir sąžinei bei kenkti vaikui. Atsisakau už tai atsiprašyti. Nemanau, kad bet kurio vaiko interesus geriausiai atitinka jo tapatybės tvirtinimas kažkuo, kas yra netiesa. „Cass Review, Policy Exchange” ataskaita ir konservatorių vyriausybės parengtos translyčių gairės mane dėl to pateisina.
„TRA“ norėjo, kad kapituliaučiau ir pasakyčiau, jog klydau. Buvau griežtai nubaustas už tai, kad atsisakiau tai padaryti. Nepaisant šios nesėkmės, toliau kovosiu už teisingumą ir sieksiu susigrąžinti savo karjerą.“
Krikščioniškojo teisės centro, kuris remia J. Sutcliffe’ą, vadovė Andrea Williams (Andrėja Viljams) teigė, kad mokytojai yra įbauginti ir priversti tylėti.
„Krikščioniškasis teisės centras šią bylą išgyveno realiu laiku kartu su Joshua. Tai, kaip savo sprendime jį apibūdina ponas teisėjas Pepperalas, primena grožinę literatūrą“, – sakė ji.
„Teisėjas Pepperalas piešia Joshua ir jo įsitikinimų paveikslą, kuris labai skiriasi nuo rūpestingo, malonaus ir puikaus matematikos mokytojo, kokį mes jį pažįstame. Mokyklose sukuriame neramią aplinką, kai faktai apverčiami prieš mokytoją, kai vaikai identifikuoja save kaip priešingos lyties atstovus. Mokytojai vaikšto ant briaunos, bijodami pasakyti ką nors netinkamo”, – pasakojo teisės centro vadovė.
„Mokytojo profesija nėra saugi vieta krikščionims mokytojams. Išsakydami seniai puoselėjamus krikščioniškus įsitikinimus apie santuoką ir lytį, galite būti nušalinti nuo darbo, tiriami ir uždrausti dirbti. Mes atidžiai analizuojame teismo sprendimą. Toliau palaikysime Joshua tiek, kiek reikės, kad būtų užtikrintas teisingumas“, – žadėjo ji.