REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Londono katalikiška mokykla rado sprendimą vaikų priklausomybei nuo ekranų

Draudimas mokykloje naudoti išmaniuosius telefonus ir ilgesnių pamokų įvedimas buvo labai sėkmingas Dagenhamo (Rytų Londonas) Visų šventųjų katalikų koledže. Teigiama, kad mokinių elgesys labai pagerėjo.

Daugeliui tėvų nerimą kelia tai, kiek daug laiko vaikai praleidžia prie išmaniųjų telefonų.

„OSF Healthcare” duomenimis, 8-18 metų amžiaus vaikai prie elektrinių prietaisų vidutiniškai per dieną praleidžia nuo šešių iki devynių valandų.

Londono katalikiška mokykla ėmėsi iniciatyvos.

Ji pasiūlė naujovišką būdą, kaip neleisti vaikams naudotis telefonais: 12 valandų darbo diena mokykloje.

Nors tai skamba kaip labai daug laiko mokykloje, vaikai pamokose praleidžia ne daugiau jo nei įprastai. Vietoj to, ne pamokų laiką jie skiria namų darbams, būreliams, fiziniams žaidimams ir sportui, ir netgi kartu valgo pusryčius ir vakarienę.

Londono mokykla, Visų šventųjų katalikų koledžas, pranešė apie didelę šios programos sėkmę.

Ši okykla yra viena iš daugiausiai paraiškų sulaukiančių mokyklų Londone.

Bendravimas su realiuoju pasauliu

MSN praneša, kad mokiniams draudžiama į mokyklą neštis išmaniuosius telefonus.

Nors džiugu matyti, kad vaikai nėra prilipę prie ekranų, mokyklos direktorius Andrew O’Neilas (Endriu Neilas) MSN sakė, kad svarbiausia ne atimti telefonus, o suteikti jiems ką nors, kuo jie galėtų užsiimti vietoj prietaisų:

„Labiausiai jiems patinka bendrumas. Vaikus, valgančius ar žaidžiančius kartu, surenki į vieną vietą ir jie tiesiog kalbasi, juokiasi vieni iš kitų, tiesiog daro visus dalykus, kuriuos vaikai mėgsta daryti - mes tiesiog suorganizuojame tai jiems.“

Programa yra visiškai savanoriška, joje dalyvaujantys mokiniai už paslaugą turi mokėti 10 svarų sterlingų per savaitę, nepriklausomai nuo to, kiek dienų ja naudojamasi. Dalyvaujantys mokiniai gerai atsiliepė apie programą, vienas jų paminėjo, kad džiaugiasi galėdamas atlikti namų darbus prieš grįždamas namo ir kad patiko būreliai ir užsiėmimai.

Kitas mokinys netgi pažymėjo, kad namuose jie praleidžia nedaug laiko prie ekrano, todėl būti be telefono nėra taip blogai. Tuo tarpu trečias mokinys, su kuriuo kalbėjosi MSN, paaiškino, kad jo tėvai dirba iki vėlumos, todėl ilgesnis laikas mokykloje reiškia, kad jam nereikia grįžti namo į tuščius namus.

Geresnis elgesys

Programai priskiriami keli teigiami pokyčiai bendruomenėje, įskaitant tai, kad 17 proc. sumažėjo neatliktų namų darbų ir 15 proc. padaugėjo teigiamo elgesio įrašų. Be to, paaiškėjo, kad mokiniai, kurie paprastai turėdavo neigiamo elgesio įskaitų, gerai reagavo į programą – neigiamo elgesio atvejų net sumažėjo 60 proc.

Vis dar yra tam tikrų sistemos trūkumų, kuriuos reikia pašalinti. Mokyklos direktorius paaiškino, kad mokykla negali siūlyti programos ištisus metus dėl praktinių priežasčių, pavyzdžiui, dėl metų laikų kaitos trumpėjančių dienų. Mokykla nenori žiemos mėnesiais siųsti vaikų namo sutemus. Jis teigė, kad mokykla ketina periodiškai grąžinti šią programą, kol logistikos sprendimai leis ją vykdyti nuolat.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte