REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Premjerė paaiškino, kodėl dar nepateiktas Lietuvos kandidatas į Europos Komisiją

ŠaltinisBNS

Premjerė Ingrida Šimonytė, kalbėdama apie kol kas nepateiktą Lietuvos kandidatą į Europos Komisiją (EK), sako, kad nebūtiNai reikia skubėti tai daryti.

„Gal tas pasipiktinimas yra natūralus, nes pasipiktinti manimi ar konservatoriais yra gero tono ženklas, bet reikia suprasti, koks tai yra procesas. Čia yra sudėtingos derybos, kur nebūtinai yra išmintinga pirmam išbėgti, nei yra gerai paskutiniam būti“, – trečiadienį žurnalistams kalbėjo I. Šimonytė.

Taip ji sakė mažiesiems koalicijos partneriams „laisviečiams“ ir liberalams besitikint artimiausiu metu išgirsti konservatorių siūlomą kandidatą ir teigiant, jog pavėlavusi šalis liks su nesvarbiu portfeliu.

Premjerė trečiadienį su prezidentu Gitanu Nausėda sakė aptarusį procesą dėl eurokomisaro, tačiau detaliau komentuoti jį atsisakė.

Šalies vadovas antradienį buvo pareiškęs, kad jo nepavyks apeiti derybose to, ką Lietuva turėtų deleguoti dirbti Europos Komisijoje.

„Eurokomisaro delegavimas nėra tiesiog žmogaus delegavimas į kažkokią instituciją dirbti, tai yra labai didelis derybų procesas. Tose derybose vienu metu vyksta šachmatų turnyras ant kokių aštuonių, devynių lentų ir kaip ir visose kitose derybose, kol viskas nesutarta, niekas yra nesutarta“, – sakė premjerė.

„Savo derybinių pozicijų silpninti aš tikrai nematau poreikio, nes manau, kad tai silpnintų ir Lietuvos derybines pozicijas“, – pridūrė ministrė pirmininkė.

Ji kalbėjo mananti, jog bet kuris postas EK yra garbingas, tačiau esama pozicijų, kur Lietuva gali būti geriau matoma europinėje politikoje.

„Vis tiek norisi, kad būtų žmonės, kurie yra žinomi, atpažįstami, kurie gali keisti Europos Sąjungos politiką“, – sakė I. Šimonytė.

Viešojoje erdvėje pasirodžius svarstymams, kad Lietuva vėluoja pateikti kandidatą į eurokomisarus, premjerė teigė, jog „spekuliacijų yra tada, kada yra lyginama su kitom dviem Baltijos valstybėms“.

„Truputį reikia matyti tuos niuansus, kaip tos pavardės atsiranda, bet didžiuma valstybių tų kandidatų dar nėra lygiai taip pat paskelbusios“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Pasak jos, latvis Valdis Dombrovskis Europos Komisijoje dirbs trečią kadenciją, todėl Rygos pasirinkimas yra natūralus.

Tuo tarpu Estijos premjerę Kają Kallas ES užsienio reikalų įgaliotine svarbiausių Bendrijos postų derybose mato daugumoje tikriausiai būsiantys liberalai.

Nauja EK formuojama po Europos Parlamento rinkimų. Lietuvoje kandidatui į komisiją turi pritarti Vyriausybė, Seimas ir prezidentas, dėl visų kandidatūrų galiausiai dar spręs Europos Parlamentas.

Žiniasklaida ir partiečiai mini valdančiųjų konservatorių lyderį Gabrielį Landsbergį kaip kandidatą tapti eurokomisaru, nors jis pats atsisako tai komentuoti.

Dabartinėje Europos Komisijoje iš Lietuvos dirba Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte