Europos Parlamento (EP) rinkimus laimėjusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovai teigia, kad gerus EP rinkimų rezultatus lėmė ir premjerės Ingridos Šimonytės dalyvavimas prezidento rinkimuose.
Konservatorių rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė taip džiaugėsi dėl paneigtų išankstinių prognozių.
„Mūsų partijos rezultatai džiugina vien jau dėl to, kad tos prognozės, kurios buvo piešiamos ir braižomos dar iki rinkimų, jos nepasiteisino ir jau ne pirmą kartą“, – sakė M. Lingė.
Pasak jo, gerą konservatorių rezultatą lėmė ir I. Šimonytės dalyvavimas prezidento rinkimuose, kuriuose ji liko antra ir nusileido dabartiniam šalies vadovui Gitanui Nausėdai.
„Esame tikrai dėkingi Ingridai Šimonytei už puikų jos įdirbio atstovavimą ką tik pasibaigusiuose prezidento rinkimuose“, – teigė konservatorių štabo vadovas.
Jis nesutiko, kad mažas rinkėjų aktyvumas buvo naudingas TS-LKD.
„Girdime iš oponentų tokių pavirkavimų dėl blogo aktyvumo ir dėl to neva kalti konservatoriai, kad tik jų rinkėjai ateina. (…) Jeigu visi tie rinkėjai būtų atėję, kurie balsavo už Ingridą Šimonytę, tai šiandien Tėvynės sąjunga diskutuotų apie penkis ar šešis mandatus, tai to proporcinio sumažėjimo yra visuose elektoratuose“, – sakė M. Lingė.
Konservatorių sąrašo lyderis Andrius Kubilius taip pat sakė, kad rinkimų rezultatai rodo pasitikėjimą I. Šimonytės Vyriausybe ir tai yra „stiprus signalas“ konservatoriams prieš Seimo rinkimus rudenį.
„Tokie rinkimų rezultatai yra akivaizdi mūsų rinkėjų pasitikėjimo I. Šimonytės Vyriausybės veikla išraiška. Tą patį matėme ir per prezidento rinkimus, (…) nes tada už I. Šimonytę balsavo tiek pat rinkėjų, kiek per 2020 metų rinkimus“, – teigė A. Kubilius.
„Tai yra stiprus signalas, kaip gali klostytis būsimieji Seimo rinkimai ir žinia visiems, kurie prognozuoja tų rinkimų ateitį – mes, konservatoriai, esame tradiciškai per anksti laidojami, o socialdemokratai tradiciškai per anksti skelbiami nugalėtojais“, – kalbėjo jis.
Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, TS-LKD iškovojo tris mandatus. Į EP konservatoriai deleguos iki šiol ten dirbusius A. Kubilių, Rasą Juknevičienę ir naujai išrinktą Seimo vicepirmininką Paulių Saudargą.
Jie surinko 20,92 rinkėjų balsų.
Antri rinkimuose liko opoziciniai socialdemokratai su 17,64 proc. balsų ir dviem mandatais.
Dėl 11 europarlamentarų mandatų varžėsi 14 partijų ir viena koalicija, iškėlę 319 kandidatų.
EP narių kadencija trunka penkerius metus.