Antros kadencijos prezidento poste siekiantis Gitanas Nausėda savo rinkimų rezultatą vadina labai geru, o per antrąjį turą jis tikisi sulaukti ir daugiau balsų Vilniaus mieste.
„Manau, kad rezultatas yra tikrai labai geras, todėl, kaip ten sakoma: nevarykime Dievo į medį. Atsispyrus nuo jo, reikia toliau dalyvauti ir pasiekti pergalę antrajame rinkimų ture“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Valdovų rūmuose Vilniuje sakė jis.
Rinkimų naktį užsiminęs, jog norėjosi laimėti pirmajame ture, G. Nausėda porinkiminėje spaudos konferencijoje atkreipė dėmesį, kad retai kuriam demokratinio pasaulio lyderiui pavyksta pergalę švęsti jau per pirmąjį rinkimų turą.
Dabartinis šalies vadovas daugiausia balsų surinko 57 savivaldybėse iš 60, išskyrus Vilnių, kur laimėjo premjerė Ingrida Šimonytė, ir Šalčininkus bei Visaginą, kur daugiausia rinkėjų balsavo už mediką Eduardą Vaitkų.
G. Nausėda teigė, kad nors jis pats, kaip valstybės vadovas, yra lankęsis ir Šalčininkuose, ir Visagine, šiam regionui daugiau dėmesio turėtų skirti ir Vyriausybė.
„Tikrai turime atkreipti dėmesį į specifines šių regionų problemas. Tikrai reikia suprasti, kad Rusija nesnaudžia, kad Rusijos naratyvas ar mėginimas pateikti tam tikrą pasaulio vaizdą toks, koks jis atrodo iš Maskvos, egzistuoja, ir tai nėra tik Lietuvos problema. Tai visos Europos Sąjungos problema“, – sakė prezidentas.
Pats G. Nausėda tikisi antrajame ture sulaukti daugiau palaikymo Vilniuje.
„Antrajame rinkimų ture tikrai tikiuosi, kad nemaža dalis balsų, kuriuos surinko kiti pirmojo rinkimų turo dalyviai, atiteks man. Galbūt sunkiau būtų pretenduoti į pono Dainiaus Žalimo balsus, tikiuosi, kad ir Vilniuje turėsime tą reikalingą palaikymą“, – kalbėjo jis.
G. Nausėda pirmadienį aiškiai neatsakė, ar per antrąją kadenciją planuoja keltis gyventi į valstybės rezidenciją Turniškėse.
Seime svarstomos konservatoriaus Mato Maldeikio parengtos įstatymo pataisos, kuriomis prezidentas ir premjeras būtų įpareigoti gyventi valstybės rezidencijoje. Joms pritarė ir Vyriausybė.
G. Nausėda neatmetė galimybės kreiptis į Konstitucinį Teismą, jeigu įstatymo pataisa būtų priimta.
„Dėl Turniškių, manau, kad turime išspręsti klausimą dėl va tokių įstatymų atitikimo Konstitucijai. Suprantu, kad atskiri Seimo nariai manęs gali nemėgti ir mėgina savo santykius arba požiūrį į mane perkelti į įstatymus. Daug minėti pavyzdžių nereikia – knygos rašomos mano garbei, komisijos kuriamos mano garbei, įstatymai kuriami mano garbei. Čia demokratinė visuomenė?“ – pirmadienį retoriškai klausė valstybės vadovas.
Jis patvirtino, kad jei bus perrinktas prezidentu, liepą, kai prasidėjus naujai prezidento kadencijai Vyriausybė grąžins įgaliojimus, bus permainų Ministrų kabinete.
„Nematau, kad šita Vyriausybė galėtų išlikti tokios pačios sudėties, bet apie konkrečius ministrus nenorėčiau kalbėti. Dėl tos pačios priežasties, kad neperšokus griovio, negalima sakyti „Op“. Antrasis rinkimų turas – po dviejų savaičių“, – tvirtino G. Nausėda.
Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per savaitgalį vykusius prezidento rinkimus už G. Nausėdą balsavo 624 tūkst. 795 arba 44,19 proc. rinkėjų. Tai yra gerokai daugiau nei prieš penkerius metus, tuomet jis pirmajame ture surinko 441 tūkst. 396 arba 30,94 proc. balsų.
Rinkėjų aktyvumas siekė 59,48 procento.
G. Nausėda prezidento rinkimuose dalyvauja kaip nepartinis kandidatas. Paramą jam yra pareiškusios opozicinės Lietuvos socialdemokratų ir Lietuvos regionų partijos.
Antras prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną.