Minint Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) 20 metų jubiliejų, trečiadienį Vilniaus televizijos bokšte bus iškelta Bendrijos vėliava.
Bokštas taip pat bus apšviestas specialiu apšvietimu – kompozicija – pagal ES spalvas.
Vilniaus miesto savivaldybė nuo antradienio iki gegužės 10 dienos Lietuvos ir ES vėliavėlėmis papuošė pagrindines miesto gatves, viešąjį transportą, geltona ir mėlyna spalvomis taip pat bus apšviesti miesto statiniai, tiltai.
ES vėliavos spalvomis vakarais iki pat gegužės 10-osios taip pat bus nušviestas Užsienio reikalų ministerijos (URM) pastato fasadas.
Ministerija BNS nurodė pakvietusi visas Lietuvos savivaldybes trečiadienį pagrindinėse miestų aikštėse ar prie pagrindinių viešųjų pastatų iškelti Lietuvos ir ES vėliavas, papuošti pagrindines miestų gatves NATO ir ES vėliavėlėmis, apšviesti savivaldybių pastatus.
ES nare Lietuva tapo 2004 metų gegužės 1-ąją.
Narystė ES – svarbiausias žingsnis atkūrus nepriklausomybę, sako Seimo pirmininkė
Narystė Europos Sąjungoje (ES) yra svarbiausias žingsnis šaliai atkūrus nepriklausomybę, teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, sveikindama Lietuvą įstojimo į Bendriją 20-mečio proga.
„Akivaizdu, kad narystė ES buvo svarbiausias žingsnis per visą atkurtos nepriklausomybės laikotarpį. O šiandienos pasaulio politiniame, ekonominiame ar saugumo kontekste mūsų sėkmės istorija, kurta du dešimtmečius, tampa dar vertingesnė“, – trečiadienį išplatintame pareiškime tvirtina parlamento vadovė.
„Mus, atėjusius iš uniforminio totalitarizmo, Europoje labiausiai žavėjo laisvė ir įvairovė. Mums Europa visada buvo gerovės ir klestėjimo erdvė, sukurta skirtingų kultūrų, įvairiakalbių tradicijų“, – tvirtino ji.
Pasak V. Čmilytės-Nielsen, per pastaruosius pora šimtmečių Lietuva patyrė kelias ilgalaikes ir europietišką identitetą planingai naikinančias agresijos bangas iš Rytų, tačiau sugebėjo atsitiesti ir grįžti į vieningą Europos valstybių šeimą.
„Mūsų valstybingumas formavosi paribio zonoje tarp Rytų ir Vakarų. Vienybė mums – ne vien graži metafora, o ir egzistencinė kategorija. Jai esame ypač jautrūs. Mūsų valstybės himne „vienybė“ yra raktinis žodis, valstybingumo sinonimas. Grėsmingų šiandienos iššūkių akivaizdoje Europai labiausiai reikia būtent vienybės. Lietuva turi gyvos vieningo veikimo, kuris sutelkė valstybingumui ir padėjo atremti agresiją, patirties. Todėl gali ir privalo kalbėti apie tai“, – pabrėžė Seimo pirmininkė.
Europos šeima dar nėra pilna – G. Landsbergis
Trečiadienį Lietuvai minint įstojimo į Europos Sąjungą (ES) 20-metį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad Europos šeima dar nėra pilna.
„Šiandien taip pat darsyk pabrėžiame, kad Europos šeima dar nėra pilna. Turime padaryti viską, kad Ukraina, Moldova, Vakarų Balkanų šalys, tikiuosi, ir Sakartvelas, kuo greičiau prie mūsų prisijungtų, o Rusija, desperatiškai siekianti tam sutrukdyti, būtų įveikta Ukrainoje“, – teigiama Lietuvos diplomatijos vadovo sveikinime.
„Laisvos, suvienytos ir taikios Europos projektas dar nėra baigtas. Jo užbaigimas – mūsų tikslas ir atsakomybė“, – pabrėžė jis.
Anot G. Landsbergio, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę narystė ES buvo vienas svarbiausių siekių, nes ji reiškė grįžimą į laisvų ir demokratinių Europos šalių šeimą, istorinio teisingumo atstatymą.
„Per šiuos 20 metų reikšmingai pasikeitė ir pati Europos Sąjunga. Šiandien ji pradeda vis labiau virsti geopolitine galia, o Lietuvos įtaka formuojant ES politikas ir sprendimus – dešimtis, jei ne šimtus kartų didesnė, nei galėtume pasiekti, veikdami vieni“, – tvirtino ministras.