Paskelbus apie popiežiaus Pranciškaus apaštališkąją kelionę į Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną, Singapūro arkivyskupas kardinolas Williamas Gohas (Viljamas Gohas) išreiškė viltį, kad Šventojo Tėvo vizitas rugsėjo 11–13 d. atgaivins visų Singapūro katalikų ryžtą.
Pranešime žiniasklaidai W. Gohas paragino Singapūro katalikus vienytis ir melstis už artėjantį Šventojo Tėvo vizitą. „Kaip bendruomenė melskimės už Šventojo Tėvo sveikatą ir prašykime Viešpaties, kad suteiktų mums tikrai prasmingą ir malonės kupiną vizitą“, – kvietė ganytojas.
Šis vizitas vyks praėjus 10 metų po to, kai kardinolas W. Gohas pristatė savo dešimties metų pastoracinį planą Katalikų Bažnyčiai Singapūre. 2014 m. vykusiame susitikime su maždaug 750 parapijų sielovados atstovų kardinolas sakė, kad Bažnyčia gali atrodyti gyvybinga, nes aukojama daug Mišių, teikiama daug sakramentų, tačiau vis dėlto ji susiduria su iššūkiais, tarp jų – silpnėjantis vietinių singapūriečių tikėjimas. „Į bažnyčią vaikšto tik pusė visų katalikų. Bažnyčios yra pilnos dėl migrantų”, – sakė jis.
Siekdama padėti Singapūro katalikams dvasiškai pasirengti susitikti su Jėzumi per popiežiaus Pranciškaus pastoracinį vizitą Singapūro arkivyskupija sukūrė specialią interneto svetainę, kurioje skelbiamos maldos, įvairi pastoracinė medžiaga ir naujienos, susijusios su Šventojo Tėvo atvykimu rugsėjo mėnesį. Svetainėje taip pat pristatyta arkivyskupijos pasirinkta tema „Vienybė, viltis ir kryžius“, skirta 2024 m. popiežiaus kelionei.
Šiuo metu šalyje gyvena apie 395 tūkst. katalikų, priklausančių įvairioms etninėms ir kultūrinėms grupėms. Mišios daugiausia aukojamos anglų kalba, tačiau vietinėms ir imigrantų bendruomenėms liturgija vyksta mandarinų, tamilų ir kitomis kalbomis.
Nors Katalikų Bažnyčia yra palyginti jauna, įvairialypė ir auganti šalyje, kur religinė tolerancija institucijų ir asmenų atžvilgiu yra įtvirtinta įstatymu, arkivyskupas tikisi, kad popiežiaus Pranciškaus vizitas paskatins Singapūro katalikų bendruomenių tikėjimą atsinaujinti, padės atsiversti širdimi, sustiprins misionierišką dvasią.
Romoje gyvenantis Singapūro teologijos studentas Dominicas Nalponas (Dominikas Nalponas) pritaria kardinolo nuomonei, kad išoriniai veiksniai, tokie kaip katalikų tikinčiųjų skaičius, nebūtinai rodo Bažnyčios klestėjimą.
Pasak jo, Singapūras yra vakarietiškiausia Azijos šalis, gyventojai yra labiausiai pasiturintys, ir, deja, pastebimas ryšys tarp geros finansinės būklės ir tikėjimo silpnėjimo. „Iššūkis yra tai, jog galime lengvai pasiduoti išorinėms tikėjimo praktikoms, bet neturėti gilaus santykio su Viešpačiu. Manau, kad tai didžiausia problema“, – sako studentas.
Vienas svarbiausių popiežiaus vizito Singapūre akcentų bus rugsėjo 12 d. numatytos Mišios. Pranciškus bus antrasis popiežius, atvykęs į Singapūrą. 1986 m. popiežius šv. Jonas Paulius II šalyje sustojo penkioms valandoms ir šventė Mišias su tūkstančiais žmonių.