Nikaragvos prezidento Danielio Ortegos ir jo žmonos viceprezidentės Rosario Murillo (Rosario Muriljo) diktatūra nuteisė 11 krikščionių lyderių kalėti nuo 12 iki 15 metų ir nurodė jiems sumokėti 880 mln. dolerių (beveik 810 mln. eurų). Jiems taip pat uždrausta bendrauti su šeimomis ir advokatais.
Teismo procesas įvyko po to, kai lyderiams pavyko suburti tūkstančius žmonių melstis viešose vietose, o sandinistų režimas, matyt, tai suvokė kaip grėsmę.
„Statista” duomenimis, Nikaragvoje apie 45 proc. gyventojų yra katalikai, beveik 38 proc. žmonių priklauso įvairioms protestantų grupėms.
Kovo 19 d. nuosprendis paskelbtas dėl „fiktyvių kaltinimų pinigų plovimu”, rašoma religijos laisvę ginančios organizacijos „ADF International”, kuri ėmėsi teisinės 11 lyderių gynybos, pranešime spaudai. Ji jau kreipėsi į Amerikos žmogaus teisių komisiją (IACHR), ir jos paprašė reikalauti, kad Nikaragva užtikrintų 11 nuteistų lyderių sveikatą, gyvybę ir gerovę, kol vyksta bylos nagrinėjimas teisme.
11 nuteistų vadovų, kurie kiekvienas atskirai turi sumokėti 80 mln. dolerių (beveik 74 mln. eurų), yra sutuoktinių pora, evangelistas ir aštuoni pastoriai, susiję su Teksase įkurta grupe „Puerta de la Montaña” (liet. „Kalnų vartai”), kuri Nikaragvoje veikia nuo 2015 m. Nikaragvos režimui leidus.
Vienas iš šių 11 žmonių yra vyras, gyvenantis mūriniame name be elektros ir maistą gaminantis ant malkų.
Keturi Jungtinių Valstijų senatoriai paprašė J. Bideno administracijos „įgyvendinti griežtas, tikslines sankcijas po pasikartojančių ir didėjančių religijos laisvės pažeidimų Nikaragvoje”.
Be to, vienas kongresmenas nusiuntė laišką Nikaragvos ambasadoriui Jungtinėse Valstijose, kurį pasirašė 58 Kongreso nariai, nurodydamas, kad lyderiai buvo sulaikyti dėl religinio persekiojimo ir jie „turi būti nedelsiant paleisti”.