Šastos Biblijos koledžo profesorius Tomas Meyeris (Tomas Mejeris), žinomas ir tuo, kad 20 Biblijos knygų moka atmintinai, neseniai parašė knygą, kurioje aiškina, kaip archeologiniai radiniai dar labiau patvirtina Biblijos autentiškumą.
Meyeris neseniai išleido knygą „Archeologija ir Biblija: 50 stulbinančių radinių, kurie atgaivina Bibliją” (anglų k. Archaeology and the Bible: 50 Fascinating Finds That Bring the Bible to Life), – pranešė portalas Christian Headlines.
„Mums nereikia archeologijos, kad įrodytume, jog Biblija yra teisinga”, – neseniai Meyeris sakė CBN News. – Biblija yra autonomiška. Ji absoliučiai autoritetinga visais atžvilgiais”.
Jis aiškino, kad krikščionys dažnai susiduria su sunkumais evangelizuodami ir skleisdami savo tikėjimą, ypač bendraudami su žmonėmis, kurie teigia, kad Biblija neturi autoriteto.
„Žinote, kaip būna, jei dalijatės savo tikėjimu ar evangelizuojate, – sakė Meyeris. – Jei kam nors pasakysite: „Jūs turite tikėti Biblija, nes Biblijoje parašyta, kad tai tiesa’, sulauksite atkirčio.”
Meyeris mano, kad naudinga žinoti skirtingas apologetikas”, kurios veda žmones į Evangeliją, pažymėdamas, kad archeologija ir toliau „atskleidžia naują informaciją iš Biblijos puslapių”.
„Biblinė archeologija mums pateikė cunamį įrodymų, patvirtinančių tai, ką jau žinome – kad visi šie žmonės egzistavo, – sakė jis. – Tačiau turime įrodymų apie jų vardus. Manau, kad 50-100 žmonių, kurie minimi Biblijoje, turi istoriškai tikslius vardus – karalius Dovydas, pranašas Izaijas, karalius Ezekijas ir t. t. – mes radome įamžintus jų vardus ir archeologinius daiktus, kurie įrodo Šventojo Rašto patikimumą ir tikslumą.”
Jis taip pat kalbėjo apie kai kuriuos radinius, susijusius su karaliumi Dovydu ir jo karalyste, pridurdamas, kad iki 1994 m. nebuvo aiškių nebiblinių įrodymų apie karalių Dovydą.
„1994 m. atradome karaliaus Dovydo vardą ant paminklo Tel Dane, kuris yra Izraelio šiaurės smaigalis, – sakė Meyeris. – Nuo to laiko gauname vis daugiau informacijos apie karaliaus Dovydo karalystę ir pan.”
2023 m. buvo padarytas dar vienas atradimas, susijęs su karaliaus Dovydo statytomis tvirtovėmis.
„Vykdant kasinėjimus Jeruzalėje, tada buvo aptiktas milžiniškas griovys, – sakė jis. – Griovys, datuojamas Dovydo laikais, gynybinis įtvirtinimas pačiame Jeruzalės mieste”.