Covid-19 pandemijos pradžia 2020 m. pirmąjį trimestrą lėmė griežtus apribojimus daugumoje Europos šalių, todėl Bažnyčios buvo priverstos permąstyti savo savaitinę veiklą. Pirmą kartą tūkstančiai bažnyčių pradėjo transliuoti pamaldas per internetines platformas ir naudoti vaizdo skambučius, kad suburtų tikinčiuosius maldai ar Biblijos studijoms.
Dauguma mano, kad galimybė sekmadienio pamaldas sekti internetu vis dar yra gera idėja, net jei lankymasis bažnyčioje asmeniškai nebėra ribojamas.
56 % draudimo bendrovės VRK apklaustų vokiečių atsakė, kad “reguliarios Bažnyčios pamaldos internetu apskritai turėtų būti išlaikytos (arba vėl pradėtos vykdyti)”. Remiantis paskelbta ataskaita, 49 % Bažnyčios narių šiomis internetinėmis alternatyvomis naudojosi tais mėnesiais, kai buvo taikomi didžiausi apribojimai.
Iš 5000 apklausoje dalyvavusių respondentų pusė dirbo krikščioniškose organizacijose ar bažnyčiose, kita pusė – ne. Devyni iš dešimties respondentų buvo Bažnyčių nariai (93 proc. priklausė nacionalinėms protestantų ar Romos katalikų Bažnyčioms, o 3 proc. buvo laisvųjų evangelikų bažnyčių nariai).
Internetas yra dažniausiai respondentų minimas informacijos kanalas (88 proc. juo naudojasi vieną ar daugiau valandų per dieną), o ne televizija (61 proc.) ir radijas (40 proc.).
Bažnyčios nariai gerai žino oficialias savo vietinės ar nacionalinės bažnyčios platformas: 47 % teigė, kad reguliariai lankosi savo vietinės krikščionių bendruomenės interneto svetainėje. 24 % seka krikščionių įtakingus asmenis, o dar 24 % gauna informaciją apie krikščioniškų judėjimų ir NVO veiklą interneto svetainėse ir socialinėje žiniasklaidoje.
Paklausti apie dirbtinį intelektą (DI), 8 iš 10 krikščioniškose organizacijose dirbančių žmonių atsakė, kad “mūsų organizacijoje jis dar nėra aktualus”, nors 5 % teigė, kad jau naudoja DI priemones, o dar 4 % planuoja tai daryti po kelerių metų.
Remiantis naujausiais statistiniais duomenimis, didžiausiose Vokietijos bažnyčiose (liuteronų ir Romos katalikų) labai mažėja tikinčiųjų skaičius. Naujųjų technologijų naudojimas ir siekis palengvinti prieigą prie bažnytinio gyvenimo kol kas nepadidino parapijiečių skaičiaus.