Krikščionys pašaukti savo gyvenimo kelionėje, ypač gavėnios laikotarpiu, visą laiką prieš akis turėti šviečiantį Kristaus veidą. Apie šviesa spindinti Jėzų kalbama antrojo gavėnios sekmadienio Evangelijos skaitinio pasakojime apie Kristaus atsimainymą mokinių ir pranašų akivaizdoje ant Taboro kalno. Skaitinį apmąstė popiežius sekmadienio, vasario 25-osios, vidudienio maldos susitikime.
Ragino atsiverti šviesai
Su mokiniais ant kalno užlipęs Jėzus fiziškai apsireiškė visa savo šviesa. Jis tokiu būdu atskleidė mokiniams visa tai, ką iki to momento jie kartu patyrė: Karalystės skelbimas, nuodėmių atleidimas, gydymas ir visi kiti ženklai buvo didesnės šviesos – Jėzaus šviesos; šviesos, kuri yra Jėzus – atspindžiai.
Mes, krikščionys esame pašaukti daryti panašiai, kaip varsną ariantys valstiečiai, – tęsė Pranciškus, – žvelgti į priešais esantį tikslų punktą, kad arklo verčiama vaga būtų tiesi. Mokiniai pašaukti niekuomet nenuleisti akių nuo Jėzaus, ypač išmėginimuose
Broliai, seserys, atsiverkime Jėzaus šviesai. Jis – meilė ir amžinasis gyvenimas. Gyvenimo vingiuose, kartais itin varginančiuose, ieškokime jo veido, kupino gailestingumo, ištikimybės ir vilties. Mums padės malda, Žodžio klausymasis, sakramentai. Malda, Žodžio klausymasis ir sakramentai padės mums visą laiką žvelgti į Jėzų. Gavėnios metu puoselėkime atvirus žvilgsnius, tapkime šviesos ieškotojais – Jėzaus šviesos maldoje ir žmonėse.
Popiežius meldė Dievo šviesa šviečiančią Švč. M. Mariją, kuriai skirta Vidudienio malda, kad padėtų mums visą laiką žvelgti į Jėzų ir vieniems į kitus su pasitikėjimu ir meile.
Kalbėjo apie karą
Po vidudienio maldos jis paminėjo karo Ukrainoje antrąsias metines.
„Vakar, vasario 24 d. su skausmu prisiminėme plataus masto karo Ukrainoje pradžios antrąsias metines. Kiek daug žuvusių, sužeistų, naikinimo, sielvarto ir ašarų per laikotarpį, kuris darosi siaubingai ilgas ir jam nesimato pabaigos!“ Pasak popiežiaus, šis karas ne tik niokoja tą Europos regioną, bet sukelia pasaulinę baimės ir neapykantos bangą.
Paliudijęs savo giliausią meilę kenčiančiai Ukrainai, Pranciškus užtikrino, kad meldžiasi už visus, ypač už nekaltas aukas. Popiežius taip pat paragino pasaulio lyderius paliudyti „šiek tiek žmoniškumo“, kad būtų sukurtos „sąlygos diplomatiniam sprendimui dėl teisingos ir ilgalaikės taikos“.
Pranciškus, be to, išsakė rūpestį dėl kitų konfliktų bei smurto situacijų pasaulyje ir prašė konkrečiai padėti tiems, kurie kenčia, ypač sužeistiems nekaltiems vaikams: Romos vyskupas prašė melstis už Palestiną ir Izraelį, Kongo Demokratinę Respubliką ir Nigeriją.
Popiežius taip pat išsakė artumą Mongolijos gyventojams, kenčiantiems nuo ekstremalaus šalčio bangos, sukeliančios rimtų humanitarinių pasekmių. Pasak Pranciškaus, tai dar vienas klimato kaitos ir jos padarinių ženklas. Popiežius prašė melstis, kad būtų galima prisidėti prie kūrinijos apsaugos išmintingais ir drąsiais sprendimais.