REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Bažnyčia valdoma galva, ne kojomis, – sakė popiežius interviu italų žurnalui

ŠaltinisVATICAN NEWS

Italų katalikiškas savaitinis žurnalas „Credere“ pasidalijo interviu su popiežiumi Pranciškumi, kuriuo paminėjo savo dešimtąsias leidimo metines. Štai keli klausimai, į kuriuos atsakė Šventasis Tėvas.

2025 metais visa Bažnyčia minės Šventuosius metus, kas ketvirtį amžiaus minimą Jubiliejų. O kokia dabar popiežiaus paskelbtų Maldos metų prasmė? 

„Paprašiau, kad sustiprintume maldą ir pasirengtume gerai išgyventi Jubiliejų, kuris yra malonės įvykis. Turime iš naujo atrasti asmeninės maldos vertę ir poreikį Bažnyčios bei pasaulio gyvenime. Viešpats mums liepė melstis! „Melskitės, melskitės, prašykite ir jums bus duota“. Nepamirškime to! Nepamirškime belstis į duris!“, – sakė popiežius. 

Pastaruoju metu, pastebi žurnalas „Credere“, matome popiežių pavargusį, pasiremiantį lazda, važinėjantį vežimėliu. Kaip susigyventi su savo silpnumu? Ypač, kai gyvename kultūroje, kur nepajėgiantys išlaikyti žingsnio yra paliekami už nugaros. 

„Bažnyčia valdoma galva, o ne kojomis“, – atsakė popiežius. Nepaisant apribojimų, galima judėti į priekį. Ir jei kalbame apie šią temą, pridūrė popiežius, sielovadiškai privalome padėti apribotiems žmonėms. Neturime jų slėpti ar „padėti į archyvą“. Galima sumanyti iniciatyvų, kad šie žmonės jaustųsi priklausantys Bažnyčiai. Krikščionis niekada neturi būti „archyvuojamas“. Žmonių „archyvavimo kultūra“ nėra krikščioniškas dalykas.

Joks Pranciškaus pirmtakas nepaskyrė tiek svarbių pareigų moterims Romos kurijoje. Jis dažnai kalba apie tai, kad moteriškas Bažnyčios veidas nėra vien galios perskirstymas. Ką dar reikėtų padaryti, kad moterų dalyvavimas Bažnyčios gyvenime būtų realus? 

Popiežius pažymėjo, jog svarbu iš akių neišleisti nei vieno iš dviejų principų – petriškojo ir marijinio. Petro principas liečia tarnystę – vyskupų ir kunigų. O Marijos principas yra visos Bažnyčios principas. Bažnyčia yra moteris, yra nuotaka. Ir Bažnyčia, nuotaka, yra svarbesnė už Petrą, įšventintą tarną.

Kviesti moteris dirbti į Romos kuriją yra svarbu. Beje, moterys padeda sielovadoje – štai Peru dirba moterų vienuolių kongregacija, kurios narės vyksta į mažus kaimelius, kur nėra kunigo, krikštija, dalija Komuniją, laidoja. Moterų buvimas yra labai svarbus. Romos kurijoje dirba kelios moterys ir jų bus dar daugiau, nes kai kurias pareigas jos atlieka geriau už vyrus. Vatikano miesto valstybės valdytoja – sesuo Raffaella Petrini – daro nuostabius dalykus. Moterys dirba Evangelizavimo, Pašvęstojo gyvenimo ir kitose dikasterijose, taip pat Vyskupų dikasterijoje, kuri atrenka kandidatus į vyskupus, dirba moterys. 

„Credere“, žurnalas apie tikėjimą, nori padėti žmonėms eiti tikėjimo keliu ir išgyventi Evangeliją džiugiai. Kas teikia džiaugsmą popiežiui?

„Žmonės! Buvimas su žmonėmis“, – nedvejojo popiežius. Jam, pripažino jis, patiktų eiti gatvėmis, nors dabar tai neįmanoma. Nors, atsiminė Pranciškus, keletą kartų jis buvo išėjęs į Romos gatves, kaip tą kartą, kai apsilankė optikoje. Buvimas su žmonėmis leidžia daug išmokti. Pavyzdžiui, kalbiesi su tėvu, galbūt išpažinties metu, apie tai, kad mėnesio algos vos ne vos pakanka, kad namo grįžta labai pavargęs ir jau tada, kai vaikai miega, o ryte tenka išeiti tada, kai jie dar nepabudę. Didžiausia atgaiva – praleisti sekmadienį su vaikais. Tokie dalykai išmoko daug. „Žmonėms tenka ištverti daug. Mes, kunigai, kartais gyvename patogiai. Reikia matyti, kaip žmonės dirba, reikia matyti jų kančią“, – sakė popiežius.  

Katalikiškas žurnalas uždavė klausimą apie daug reakcijų, taip pat neigiamų, sulaukusį dokumentą Fiducia supplicans. Kokia šio dokumento esmė? 

Sunkiausios nuodėmės yra tos, kurios apsivelka angeliškais pavidalais (žr. 2 Kor 11, 14). Niekas nesipiktina, kai jis palaimina verslininką, kuris galbūt išnaudoja žmones, o tai labai sunki nuodėmė. Bet piktinasi, kai palaimina homoseksualą. Tai veidmainiška. Mes turime gerbti visus. Dokumento esmė yra svetingumas. 

Vis dėlto kai kurie prieštarauja: kaip galima laiminti taip prisistatančią gėjų porą? „Aš nelaiminu „homoseksualios santuokos“, aš laiminu du žmones, kurie linki vienas kitam gero ir prašau melstis už mane. Visada išpažinčių metų, kai pasitaiko tokios situacijos, homoseksualūs asmenys, antrą kartą susituokusius, visada meldžiuosi ir laiminu. Palaiminimo neturi būti atsakoma niekam. Niekam, niekam, niekam. Dėmesio, kalbu apie asmenis – apie tuos, kurie gali gauti Krikštą“, – atsakė popiežius Pranciškus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte