REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Šiandien prisaikdintas Italijos premjeras Mario Draghi pripažįsta krizę

ŠaltinisFORBES, BNS

Mario Draghi (Marijus Dragis) šeštadienį buvo prisaikdintas naujuoju Italijos premjeru. „Aš prisiekiu būti ištikimas Respublikai“, – ištarė buvęs Europos Centrinio Banko (ECB) pirmininkas M. Draghi. Prisaikdinimas vyko dalyvaujant valstybės vadovui Sergio Mattarella (Serdžio Matarela) puošnioje prezidentūroje per ceremoniją, kurią tiesiogiai transliavo televizija.

Mario Draghi 2018 m. buvo aštuonioliktoje vietoje tarp „Forbes“ įvardijamų įtakingiausių žmonių. Jis gimė 1947 m. rugsėjo 3 d. Romoje. Italijos sostinėje jis studijavo ekonomiką ir 1977 m. įgijo daktaro laipsnį Masačusetso technologijų institute, kuriame studijas baigė ir Nobelio premijos laureatai Franco Modigliani ir Roberto Solowo. Kurį laiką dėstęs keliuose Italijos universitetuose 1982 m. Draghi pradėjo savo karjerą valstybinėse institucijose, pirmiausia kaip finansų ministro Giovanni Goria patarėjas, o 1991–2001 m. buvo Finansų ministerijos generaliniu direktoriumi. Nuo 2002 m. Draghi buvo „Goldman Sachs“ Europos skyriaus viceprezidentas, o nuo 2005 m. – Italijos banko valdytojas. Galiausiai 2011 m. jis tapo Europos centrinio banko prezidentu tuo metu bankui patiriant rimtų ekonominių problemų. Jis laikėsi strategijos, siekiačios apsaugoti euro zoną nuo finansinių spekuliacijų. Todėl jis žmonių buvo pavadintas „euro gelbėtoju“ ir tapo vienu labiausiai gerbiamų ekonomistų visame pasaulyje.

Pasibaigus jo kadencijai 2019 m. rudenį apie Draghi kurį laiką nieko negirdėjome. Pandemijos pradžioje jis „Financial Times“ rašė: „Iššūkis, su kuriuo susiduriame, yra tai, kad reikia reaguoti pakankamai stipriai ir greitai, kad recesija nevirstų užsitęsusia, kurią dar labiau pagilina daugybė įsipareigojimų nevykdymas, paliekantis negrįžtamą žalą [ …] Tinkamas valstybės vaidmuo yra paskirstyti savo balansą, siekiant apsaugoti piliečius ir ekonomiką nuo sukrėtimų, už kuriuos privatus sektorius nėra atsakingas [ …]“.

Didelio dėmesio prėjusiais metais sulaukė jo buvo kalba kasmetiniame Katalikų susitikime (angl. Catholic Meeting) Riminyje, kur jis atkreipė dėmesį į ilgalaikius pandemijos padarinius Europos jaunosioms kartoms: „Skola, kurią sukėlė pandemija, yra beprecedentė ir turės bus grąžinta mūsų jaunimo. Mūsų pareiga yra įsitikinti, kad jie turi visas priemones tai padaryti, nepaisant to, kad gyvena geresnėje visuomenėje nei mūsų “.

Nors vis dar nėra patvirtinta, kaip Draghi formuos savo vadovaujamą vyriausybę ir kokius žmones jis suburs, naujausi Draghi pareiškimai rodo, kad jis ketina ją formuoti pagal tikslius vyriausybės pasiūlymus. Vienas iš pagrindinių jo vyriausybės uždavinių iš tikrųjų bus nuspręsti, kaip panaudoti 209 milijardus eurų (260 milijardų dolerių), kuriuos Europos Sąjunga skiria atgaivinti Italijos ekonomikai.

“Norint įveikti pandemiją, užbaigti skiepijimo kampaniją, pasiūlyti atsakymus į kasdienes piliečių problemas, atkurti šalį yra iššūkiai, su kuriais susiduriame”, – sakė jis savo pirmame viešame pranešime spaudai. „Mes turime nepaprastus Europos Sąjungos išteklius ir galimybę daug nuveikti savo šalies labui, ypatingą dėmesį skirdami naujų kartų ateičiai ir socialinės sanglaudos stiprinimui. Su didele pagarba kalbėsiu su parlamentu, kuris išreiškia žmonių valią. Esu įsitikinęs, kad per akistatą su partijomis ir parlamentinėmis grupėmis bei per dialogą su socialinėmis jėgomis atsiras vienybė ir kartu gebėjimas atsakingai ir teigiamai atsakyti į valstybės vadovo raginimą. “.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte