Argentinos prezidentas Javieras Milei (Chavjeras Milėjus) nusiuntė popiežiui Pranciškui oficialų kvietimą apsilankyti jo tėvynėje ir išreiškė viltį, kad ši kelionė „atneš taikos ir brolybės vaisių visiems argentiniečiams”.
Patikinęs popiežių Pranciškų, kad jam „nereikia kvietimo atvykti į savo mylimą Argentiną”, J. Milei pratęsė kvietimą „aplankyti mūsų mylimą tėvynę pagal datas ir vietas, kurios mums bus nurodytos”.
Sausio 8 d. laiške prezidentas taip pat padėkojo Šventajam Tėvui už telefono skambutį iškart po jo išrinkimo prezidentu ir pabrėžė, kad vertina popiežiaus „išmintingus patarimus” bei per pokalbį perduotus „drąsos ir išminties” linkėjimus.
Argentinos prezidentas tęsė, kad popiežiaus skambutis sustiprino Milei „įsitikinimą, jog būtina skubiai pakeisti mūsų šalies tikrovę, užtikrinti taiką ir gerovę”, vykdant būtinas socialines ir politines reformas.
„Atsižvelgdamas į Jūsų patarimą turėti reikiamos išminties ir drąsos, pirmosiomis savo valdymo savaitėmis ėmiausi siūlyti eilę vyriausybės priemonių, kuriomis siekiama pertvarkyti padėtį, nuo kurios Argentinos Respublika kenčia jau dešimtmečius”, – pareiškė jis.
J. Milei sakė, kad svarbiausias jo vyriausybės prioritetas „yra apsaugoti labiausiai pažeidžiamus mūsų tautiečius”, ir padėkojo Katalikų Bažnyčiai, „kurios veikla socialinėje srityje yra neįkainojama”, už bendradarbiavimą.
Argentinos prezidentas patikslino, kad popiežiaus Pranciškaus vizitas jo tėvynėje „atneš taikos ir brolybės vaisių visiems argentiniečiams, trokštantiems įveikti mūsų susiskaldymą ir konfliktus”.
Popiežiaus buvimas ir žinia, kaip rašė J. Milei, padės pasiekti „taip trokštamą vienybę”. Laiško pabaigoje jis išreiškė linkėjimą, kad popiežius galėtų vykti į kelionę „bendram visos Argentinos tautos džiaugsmui”.
Prezidento laiškas yra antrasis oficialus kvietimas, kurį popiežius Pranciškus gavo iš Argentinos prezidento. Pirmąjį 2013 m. kovo mėn. pateikė Cristina Fernández (Kristina Fernandes).
Nuo gruodžio 10 d., kai pradėjo eiti pareigas, J. Milei paskelbė apie dideles viešųjų išlaidų korekcijas, Moterų ministerijos panaikinimą ir abortų legalizavimo įstatymo atšaukimą.
Gruodžio 20 d. Milei paskelbė būtinybės ir skubos dekretą (ispaniška santrumpa DNU), kuriame pateiktas „Argentinos ekonomikos pertvarkymo pagrindas”, sukėlęs diskusijas šalyje.