ES politikai, siekiantys užblokuoti 32 mlrd. eurų paramą Vengrijai, yra susiję su milijardieriumi oligarchu George’u Sorosu, perspėjo Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, kalbėdamas televizijos “Hír TV” politinių pokalbių laidoje.
“Visus šiuos politikus sieja tai, kad jie visi yra Soroso žmonės, todėl jie bando gauti 32 mlrd. eurų, kuriuos Vengrijai skolinga ES. Vengrija jau užsitikrino 10 (mlrd.) eurų iš šių 32 mlrd. eurų, tačiau dar turi gauti 22 mlrd. eurų”, – sakė V. Orbanas.
V. Orbanas turi omenyje tai, kad ES neseniai išlaisvino 10 mlrd. eurų jai priklausančių ES lėšų, tačiau likusi dalis tebėra įšaldyta.
Vengrijos vadovas anksčiau šį mėnesį pateko į laikraščių antraštes, kai užblokavo ES pastangas Ukrainai nusiųsti 50 mlrd. eurų. Jis sakė, kad jam kelia nerimą galimybė, jog Vengrijai skirtos lėšos gali būti nukreiptos į Ukrainą:
“Neaišku, kodėl turėtume priimti sprendimą dėl 50 mlrd. eurų, kai net nežinome, kas įvyks fronto linijoje po dviejų mėnesių”, – sakė V. Orbanas. Jis pridūrė, kad “Vengrijai negavus ES lėšų, Vengrijos pinigai nukeliaus į Ukrainą”.
Jis taip pat sakė, kad ES leidžiasi į “neatsakingą avantiūrą”, kaip jau padarė su Turkija
Nors Vengrija neseniai leido ES pradėti parengiamuosius Ukrainos priėmimo į ES etapus, Vengrijos ministras pirmininkas teigė, kad Vengrija mieliau rinktųsi strateginę partnerystę su Ukraina, o ne Ukrainos stojimo į ES derybas.
“Vengrija siekė įtikinti kitus ES lyderius, kad nei Ukraina, nei ES nėra pasirengusios jos pripažinti. Vengrijos vyriausybė rekomendavo vietoj to sudaryti strateginį susitarimą su Ukraina, kuris reikštų greitą pagalbą”, – sakė V. Orbanas.
Jis taip pat sakė, kad ES leidžiasi į “neatsakingą avantiūrą”, kaip jau padarė su Turkija. Turkams taip pat buvo suteiktas kandidatės statusas, tačiau šis procesas įstrigo.
V. Orbanas pažymėjo, kad paprastai yra labai aiškūs stojimo į ES kriterijai.
“Manome, kad kyla rimtų abejonių dėl kriterijų, kuriuos Europos Komisija paskelbė, kad (Ukraina) atitinka”, – pridūrė jis.
Jis teigė, kad 26 valstybės narės sakė, jog reikia padaryti gestą ir kad svarbu, jog Ukraina nesijaustų apleista, tačiau Ukrainos stojimo sąlygų paprasčiausiai nėra.
“Mes suprantame ukrainiečių ketinimus, bet negalime pradėti derybų”, – teigė V. Orbanas.
Paklaustas, kaip Austrijos kancleris Karlas Nehammeris gali sakyti, kad Ukraina neturėtų būti priimta, o ES aukščiausiojo lygio susitikime balsuoti už ją, Orbanas atsakė, kad Slovakijos ministras pirmininkas ir Austrijos kancleris taip pat mano, kad tai blogas sprendimas, tačiau tai tik ilgo proceso pradžia, todėl kitos šalys nori paremti šį gestą, ir jos tai padarė.