“Facebook” įkūrėjas pasirinko Ramiojo vandenyno salą savo prabangiam bunkeriui statyti. Tai – faraoniškos didybės 250 mln. eurų vertės projektas, kuris daug ką pasako apie technologijų milijardierių išgyvenimo madas – skelbia prancūzų dienraštis „Le Figaro“.
Remiantis keliais JAV žiniasklaidos pranešimais, “Meta” bosas Markas Zuckerbergas Havajų saloje, prie Ramiojo vandenyno pakrantės, stato didžiulį antiapokaliptinį kompleksą.
Pastatas, pavadintas “Koolau Ranch”, amerikiečių milijardieriui turėtų kainuoti daugiau nei 250 mln. eurų, todėl, kaip neseniai pažymėjo laikraštis “The New York Post”, tai bus vienas “brangiausių asmeninių statybų projektų šiuolaikinėje istorijoje”.
Iš pirmo žvilgsnio “Koolau Ranch” nelabai skiriasi nuo kitų milijardierių pamėgtų svajonių namų: tai milžiniškas turtas, kuriame bus apie trisdešimt miegamųjų ir tiek pat vonios kambarių, o visas plotas – 57 000 kvadratinių pėdų – prilygsta futbolo aikštei. Kitame pastate bus sporto salė, keli baseinai, sauna, sūkurinė vonia ir teniso kortas. Teritorija nusėta svečių namais: pasak “The New York Post”, Markas Zuckerbergas čia jau surengė du įmonės renginius.
Tačiau įdomiausia ir labiausiai intriguojanti namo dalis yra po žeme. Pasak tyrimą šioje vietoje atlikusios tiriamosios žiniasklaidos priemonės “Wired” , M. Zuckerbergas čia įrengė didžiulį 464 kv. m. ploto izoliuotą bunkerį. Viskas suplanuota taip, kad milijardierius ir jo šeima galėtų ten rasti prieglobstį apokaliptinės nelaimės atveju: slėptuvė gali pati apsirūpinti elektra, taip pat vandeniu dėl milžiniškos 17 metrų aukščio ir 6 metrų pločio cisternos. Visame bunkeryje įrengta apie dvidešimt stebėjimo kamerų.
Pastaroji detalė byloja apie “Meta” vadovo paranoją. „Wired“ žurnalistai praneša, kad Zuckerbergas padarys viską, kad projekto plėtra liktų paslaptyje. “Niekam, dirbančiam prie šio projekto, neleidžiama kalbėti apie tai, ką jis kuria”, – rašo žiniasklaidos priemonė, kuri priduria, kad beveik visus darbuotojus su milijardieriumi sieja “griežta konfidencialumo sutartis”. Keli iš jų jau buvo priversti palikti darbą dėl įtariamo informacijos nutekinimo spaudai. Dar vienas projekto skandalas, kai M. Zuckerbergas jau buvo apkaltintas vietinių Havajų gyventojų teisių į savo žemę nepaisymu.
Viskas suplanuota taip, kad milijardierius ir jo šeima galėtų ten rasti prieglobstį apokaliptinės nelaimės atveju.
“Facebook” tėvas jau anksčiau išreiškė daug futuristinių užgaidų. Jo domėjimasis išgyvenimo klausimais visuomenei buvo mažiau žinomas, nors jis toli gražu nėra pirmasis milijardierius, susirūpinęs pasaulio pabaigos grėsme. Išgyvenimo idėjos madingos net tarp itin turtingų žmonių, – pastebi „Le Figaro“. Žiniasklaidos teoretikas Douglassas Rushkoffas savo knygoje “Turtingiausiųjų išlikimas” (angl. Survival of the Richest) pasakojo apie savo susitikimą su milijardierių, apsėstų antiapokaliptinių bunkerių statybos, grupe.
Ypač populiari vieta laukti laikų pabaigos – salos. Visagalis “Amazon” generalinis direktorius Jeffas Bezosas išleido 147 mln. dolerių, kad nusipirktų du dvarus Indiano Kryko saloje Floridoje, kurioje įrengti keli bunkeriai. Už JAV ribų milijardierių žvilgsniai krypsta į Naująją Zelandiją, kuri, anot “Wired”, “dabar nusėta bunkeriais, pastatytais technologijų elitui. Neseniai ten įsikūrė Samas Altmanas, žymusis “OpenAI” įkūrėjas. Kaip ir M. Zuckerbergas, jaunasis technologijų vunderkindas neseniai įsigijo prabangų antiapokaliptinį nekilnojamąjį turtą …