JAV Atstovų Rūmai trečiadienį oficialiai išrinko naująjį 56-ąjį pirmininką ir taip užbaigė kelias savaites trukusią partinę kovą, kuri paralyžiavo Kongresą tarptautinės ir vidaus krizės akivaizdoje. Naujasis Kongreso vadovas – praktikuojantis krikščionis.
Naujuoju JAV Atstovų rūmų pirmininku tapo Luizianai atstovaujantis Mike’as Johnsonas (Maikas Džonsonas), ištikimas eksprezidento Trumpo (Donaldo Trampo) sąjungininkas, vadovavęs teisinėms pastangoms panaikinti 2020-ųjų JAV prezidento rinkimų rezultatus, sulaukė vienbalsio savo Respublikonų partijos pritarimo ir taip nutraukė kelias savaites trukusį chaosą.
Jis yra ketvirtas respublikonas, kurį jo partija per kelias savaites iškėlė vietoj nušalinto Atstovų Rūmų pirmininko Kevino McCarthy (Kevino Makarčio), tačiau vienintelis, gavęs pakankamą paramą JAV Atstovų Rūmuose.
„Ši Atstovų Rūmų respublikonų dauguma yra vieninga“, – sakė M. Johnsonas žurnalistams, kai kolegos džiūgavo ir plojo po jo paskyrimo naujuoju pirmininku.
Tikėtina, kad prie M. Johnsono sėkmės prisidėjo tai, kad jis yra mažai kam žinomas politikas. 51 metų teisininkas ir religinių teisių gynėjas neturi priešininkų tarp respublikonų. Kitų kandidatų bandymai būti išrinktiems į pirmininko postą žlugo būtent dėl vidinių nesutarimų.
Jis toli gražu nebuvo pirmasis savo partijos pasirinkimas, tačiau sugebėjo pasinaudoti įstatymų leidėjų neviltimi ir ištraukti JAV Atstovų Rūmus iš kelias savaites trukusios aklavietės.
„Negirdėjau nė vieno neigiamo komentaro apie jį. Jis visiems patinka, visi jį gerbia (…) tai žmogus, kuris bus tikrai įspūdingas ir galbūt daugelį metų“, – prieš balsavimą sakė D. Trumpas.
“Dievas iškelia valdžią turinčius žmones”
Per savo pirmąją kalbą M. Johnsonas, praktikuojantis krikščionis baptistas, pareiškė tikįs, kad visą valdžią suteikia Dievas, o vadovai yra atsakingi už tuos, kuriuos valdo.
“Biblijoje labai aiškiai pasakyta, kad Dievas iškelia valdžią turinčius žmones, – sakė M. Johnsonas. “Tikiu, kad kiekvienas mūsų šiandien turime didžiulę atsakomybę naudotis Dievo mums suteiktomis dovanomis ir tarnauti nepaprastiems šios didžios šalies žmonėms, kurie to nusipelnė, užtikrinti, kad mūsų respublika ir toliau išliktų didžiuliu šviesos, vilties bei laisvės švyturiu pasaulyje, kuriam to labai reikia.”
Per savo pirmąją kalbą M. Johnsonas citavo žinomą katalikų rašytoją G. K. Čestertoną, sakydamas, kad “Amerika yra vienintelė tauta pasaulyje įkurta remiantis tikėjimu”, kuris, pasak jo, “beveik teologiškai aiškiai įvardintas Nepriklausomybės deklaracijoje”.
M. Johnsonas patikslino, kad Nepriklausomybės deklaracijoje skelbiama, jog “visi vyrai ir moterys yra sukurti lygūs – ne gimę lygūs, o sukurti lygūs” ir kad “jie apdovanoti tomis pačiomis neatimamomis teisėmis: gyvybe, laisve, laimės siekimu”.
visi vyrai ir moterys yra sukurti lygūs – ne gimę lygūs, o sukurti lygūs.
Jis yra vedęs ir keturių vaikų tėvas, ne tik yra praktikuojantis krikščionis, bet ir seniai pasisako už gyvybės apsaugą.
Naujausioje Susan B. Anthony “Pro-Life America” rezultatų suvestinėje Johnsono balsavimo rezultatai Kongrese įvertinti A+ balu. Be to, konservatyvioji advokatų grupė “The Heritage Foundation” jo visą veiklą įvertino 90 proc.
Jis tvirtai tiki Amerikos išskirtinumu ir trečiadienį sakydamas kalbą teigė: “Aš tikiu Amerikos išskirtinumu. Nuoširdžiai tikiu, kad geriausios Amerikos dienos dar priešakyje”.
Liepos mėnesį M. Johnsonas griežtai pasmerkė nutekintą FTB memorandumą, kuriame tradiciniai katalikai įvardijami kaip “potencialūs smurtiniai ekstremistai”, ir sakė, kad tai yra skandalas, dėl kurio “Amerikos žmonės praranda tikėjimą FTB”.
Jis aktyviai rėmė Ohajo respublikono Jimo Jordano (Džimo Džordano) kandidatūrą į parlamento pirmininkus ir anksčiau glaudžiai su juo bendradarbiavo pristatydamas laisvą žodį palaikančius teisės aktus.
Jis taip pat rėmė teisės aktus, kuriais nepritariama vaikų lyties keitimo operacijoms ir jų hormoniniam gydymui.