REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Darboholizmas prieš vaisingumą – kas laimės?

Adeline A. Allen, JAV teisės mokyklos docentė, teigia, kad vaikų gimstamumas sumažėjo dėl šiuolaikinio karjeros išaukštinimo. Apie tai pasakoja „CNE News”.

Straipsnyje pastebima, kad amerikietės šiuo metu dažnai turi ne po vieną, ir net ne po du darbus. Tai savotiškos lenktynės.

Jame rašoma, kad neseniai JAV paskelbti „Wall Street Journal” NORC apklausos rezultatai atskleidė, kad šiuo metu mažiau amerikiečių nei bet kada anksčiau vertina vaikų turėjimą (kartu su religija, patriotizmu ir dalyvavimu bendruomenės gyvenime).

Tik 23 proc. 18-29 metų amžiaus amerikiečių, t. y. tų, kurie yra vaisingo amžiaus, teigia, kad turėti vaikų jiems yra labai svarbu.

O štai kalbant apie pinigus – 1998 m. 31 proc. amerikiečių teigė, kad pinigai jiems yra labai svarbūs. Dabar tokių – 43 proc., rašoma „CNE News”

Visuotinai priimta manyti, kad koledžo diplomas suteiks galimybę dirbti darbą, už kurį mokami didesni pinigai nei už kitus darbus. Dabar ne tik moterų juose yra daugiau nei vyrų, bet ir koledžo išsilavinimą turinčių darbo jėgos atstovųių yra daugiau nei vyrų.

Tačiau pinigai gali būti tik tarpinis darboholizmo rodiklis, o Derekas Thompsonas (Derekas Tompsonas) net sugalvojo tam sąvoka workizmas.

Darboholizmas – tai požiūris, kad mūsų darbas yra ne tik priemonė aprūpinti save ir savo šeimą, bet ir suteikia mums tapatybę, prasmę ir vertę.

Darboholizmas nėra darbas, kai naudojame savo dovanas tarnaudami Dievui ir artimui. Tai yra darbo iškraipymas ir, deja, kaip pastebi D. Thompsonas, jis beveik tapo religija.

Darbštumas yra vienodai palankus tiek vyrams, tiek moterims. Tačiau kalbant apie tai, kaip jis veikia vaisingumą, reikia pasakyti, kad moterims biologinis laikrodis yra griežtas.

Sulaukus 30-ies vaisingumas mažėja. Tačiau moters antroji dešimtis taip pat yra dešimtmetis, kai darbštumas reikalauja, kad ši padėtų pamatus geriausiam savo gyvenimui, kad taptų mergina su gyvenimo tikslu ir verte, verta prisiminti.

Darbovietės pernelyg džiaugiasi, kad moterys visą parą ir ištisus metus sukasi aplink didįjį dievą – darbštumą. Juk tai puikiai atsiliepia įmonės pelnui, rašo „CNE News”

Nėra taip, kad vidurnaktį išmuša trisdešimt, ir moterys pamato, kaip jų paauksuota karieta virsta moliūgu.

Moterų dvidešimtųjų metų dvikovai susitinka darbštumas ir vaisingumas. Amerikoje vienai moteriai tenka 1,66 kūdikio (kai reprodukcijos rodiklis yra 2,1), taigi tai iš esmės yra senstanti ir besitraukianti šalis, rašo „CNE News”.

Tai nereiškia, kad moterys neturėtų dirbti. Moterys visada dirbo. Tačiau kadaise jų darbas buvo normatyviai draugiškas ir orientuotas į namus ir jų židinį, vaikų gimdymą ir auginimą. Pramonės revoliucija tai pakeitė, o šiandieninis darbo garbinimas tik pablogino padėtį.

Neabejotina, kad nevaisingumas yra sudėtingas iššūkis, kaip ir tai, kodėl moterys dirba. Tačiau šioje istorijoje daug dėmesio skiriama darbui. Tuo tarpu vaikų troškimas yra gilus, įsirėžęs giliai mumyse ir neatsiejamas nuo mūsų būties audinio. Moters kūnas (taigi ir pats jos asmuo) yra orientuotas į naują gyvybę.

Ironiška tai, kad jei darbštumas yra viena iš svarbių priežasčių, neleidžiančių moterims tapti motinomis arba, kaip gali būti, susilaukti daugiau vaikų, nei norėtųsi, dabar kai kurios iš jų atsigręžia į… dar daugiau darbo. T. y. daugiau dirbti siekiant vaisingumo, tiksliau – vaisingumo draudimo išmokų. Tačiau liūdna nesėkmingo IVF statistika, be nevaisingumo skausmo, neabejotinai daužo širdis.

Tie iš mūsų, kurie esame apdovanoti vaikais, turėtume pasirūpinti, kad jie, naujoji karta, būtų auklėjami tiesoje, teigia autorius. Mokykime juos, contra mundum, kad santuokoje jie turėtų būti atviri gyvybės pradėjimui. Mokykite juos, kad „

Vaikai iš tikrųjų yra VIEŠPATIES dovana, įsčių vaisius – palaiminimas” (Ps 127, 3). Mokykite juos nepraleisti šių gyvo, kvėpuojančio, sukurto amžinybei su Dievu paveldo bei atlygio, vadinamo vaikais, vietoj melagingų darboholizmo pažadų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte