REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Tūkstančiai žmonių Fatimos šventovėje meldė taikos Šventojoje Žemėje ir Ukrainoje

ŠaltinisCNA

Daugiau kaip 180 tūkst. piligrimų minia susirinko į Fatimos Dievo Motinos šventovę Portugalijoje melstis už taiką Šventojoje Žemėje ir Ukrainoje bei „už visas vietas, kur trūksta taikos”, rašo CNA.

Šventovės interneto svetainėje skelbiama, kad spalio 12 d., 1917 m. spalio 13 d. įvykusio „saulės stebuklo” minėjimo išvakarėse, žvakių šviesos renginiui vadovavo kardinolas Américo Aguiaras (Amerikas Akviras), Setubalo (Setúbal) vyskupas emeritas ir rugpjūčio mėnesį Lisabonoje vyksiančių Pasaulio jaunimo dienų (PJD) 2023 m. organizacinio komiteto pirmininkas.

Savo apmąstymuose prieš tikinčiuosius iš 35 skirtingų šalių kardinolas ragino juos melsti Dangaus Motiną taikos dovanos Ukrainai, „Jėzaus žemei ir visoms vietoms, kur trūksta taikos”.

„Kai kalbame apie Fatimą, kalbame apie taiką, ir, deja, šios dovanos trūksta: jos trūksta mūsų mylimai Ukrainai ir mūsų mylimai Jėzaus Žemei. Todėl norime prašyti mūsų Motinos taikos šioms vietoms ir visam pasauliui”.

Tada kardinolas paklausė: „Kodėl pasaulyje vyksta karas? Nežinau, kaip tai paaiškinti. (…) Bet žinau, kad tai reiškia, jog prarandami vaikai, jaunimas, moterys, vargšai, mažiausieji…”

„Karo drama Ukrainoje ir dabar karo drama Šventojoje Žemėje, Izraelyje ir Palestinos teritorijose, Gazos ruože – tai situacijos, kurios mums rūpi ir kurioms negalime būti abejingi. Tai situacijos, kurios ženklina mūsų piligrimystę”, – sakė dvasininkas.

Apsireiškimai Fatimoje įvyko Pirmojo pasaulinio karo kontekste, tačiau Dievo Motina perspėjo, kad „jei žmonės nenustos įžeidinėti Dievo, prasidės dar baisesnis”, ir tai išsipildė per Antrąjį pasaulinį karą. Dievo Motina taip pat prašė „pašvęsti Rusiją mano Nekaltajai Širdžiai” ir perspėjo, kad Rusija „paskleis savo klaidas po visą pasaulį”, jei jos raginimas atgailauti liks neišgirstas. Vasario 24 d. Rusijai įsiveržus į Ukrainą, kovo 25 d. popiežius Pranciškus pašventė Rusiją ir Ukrainą Nekaltajai Širdžiai – šį veiksmą įvairiais būdais buvo atlikę ir jo pirmtakai.

Fatimos šventovės rektorius tėvas Carlosas Cabecinhas taip pat pažymėjo, kad „didžioji bažnytinė maldos intencija” yra „Vatikane vykstanti Vyskupų sinodo generalinė asamblėja”.

Sinodas apie sinodalumą buvo paskelbtas 2021 m. spalio mėn. tema „Už sinodalinę Bažnyčią: bendrystė, dalyvavimas ir misija”.

Šį spalį Romoje vykstančioje sesijoje dalyvauja 363 žmonės, tarp jų vyskupai, vienuoliai, kunigai, diakonai ir pasauliečiai.

Pirmą kartą teisę balsuoti turės ne vyskupai, įskaitant 54 moteris.

Saulės stebuklas Fatimoje

1917 m. spalio 13 d. tūkstančiams piligrimų būnant Fatimoje, Portugalijoje, įvyko „saulės stebuklas”, kai buvo galima pamatyti judančią saulę, kuri šoko savotišką „šokį”.

Šis įvykis truko apie tris minutes ir įvyko po paskutinio Mergelės Marijos apsireiškimo mažiesiems piemenėliams Jacintai, Pranciškui ir Liucijai.

Portugalijos laikraščio „O Século” žurnalistas Avelino de Almeida apskaičiavo, kad stebuklo metu jame dalyvavo apie 40 tūkst. žmonių, tačiau Koimbros universiteto (Portugalija) gamtos mokslų profesorius Josephas Garrett (Džozefas Garetas) apskaičiavo, kad stebuklingą reiškinį matė apie 100 tūkst. žmonių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte