REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Popiežius Pranciškus tarpreliginiame renginyje Mongolijoje citavo Budą

ŠaltinisCNA

Popiežius Pranciškus tarpreliginiame renginyje Mongolijoje citavo Budą, praneša CNA.

Sekmadienį susitikęs su Mongolijos budistais, šamanais, šintoistais ir kitų religijų atstovais popiežius Pranciškus sakė, kad tarpreliginis dialogas „neprieštarauja skelbimui”, bet padeda religinėms tradicijoms suprasti vienai kitą.

„Su nuolankumu ir tarnystės dvasia… Bažnyčia siūlo gautą lobį kiekvienam žmogui ir kultūrai, atvirumo dvasia ir pagarbiai atsižvelgdama į tai, ką gali pasiūlyti kitos religinės tradicijos”, – sakė popiežius Pranciškus rugsėjo 3 d. kalboje Ulan Batoro Hunų teatre.

„Religinės tradicijos, nepaisant jų išskirtinumo ir įvairovės, turi įspūdingą potencialą visos visuomenės labui”, – pridūrė jis.

Popiežius Pranciškus susitiko su 12 religinių lyderių ir atstovų scenos menų centre ant Bogd Khan Uu kalno, nuo kurio atsiveria vaizdas į Mongolijos sostinę. Teatras pastatytas apskritos formos tradicinio mongolų klajoklių jurtos būsto, vadinamo „ger”, forma. Vienintelės Mongolijoje stačiatikių bažnyčios rektorius tėvas Antonijus Gusevas susitikime atstovavo Rusijos stačiatikių bažnyčiai.

Savo kalboje popiežius Pranciškus dukart citavo Dhammapadą – labiausiai skaitomą budistų tekstą, kuriame surinkti Budos posakiai.

„Gėlių kvapas sklinda tik vėjo kryptimi, o tų, kurie gyvena pagal dorybę, kvapas sklinda visomis kryptimis”, – sakė popiežius, cituodamas Dhammapadą.

Beveik 90 proc. mongolų, kurie save laiko religingais, yra budistai. Mongolijoje taip pat gyvena berniukas, kuris laikomas 10-ąja Budos reinkarnacija. 2016 m. Dalai Lama jį atrado.

Ulan Batore esančio Gandano vienuolyno vadovas Khamba Nomun Khanas lydėjo popiežių Pranciškų, kai šis įžengė į tarpreliginio dialogo renginį.

Mongolijos, kadaise buvusios Tibeto budizmo širdimi, religinis kraštovaizdis smarkiai pasikeitė dėl komunistų valdymo.

Amžių sandūroje Mongolijoje buvo apie 110 tūkst. budistų vienuolių ir 700 vienuolynų.

XIX a. pabaigoje dabartinės Mongolijos teritorijoje apsilankęs prancūzų katalikų misionierius pamatė, kaip Mongolijoje vienas po kito dygsta budistų vienuolynai, ir pastebėjo, kad didžiulė šalis puikiai tiktų ir katalikų kontempliatyviam vienuolynui – šiai svajonei pritarė ir kardinolas Giorgio Marengo (Džordžijus Morengas), Mongolijos apaštališkasis prefektas.

Mongolijos Liaudies Respublikai valdant vienpartinei valdžiai, daug vienuolynų buvo sunaikinta ir uždaryta, apie 17 tūkst. budistų vienuolių buvo nužudyta, o daugelis kitų atsisakė religinio gyvenimo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte