JAV teismo prisiekusieji pripažino penkis už gyvybę pasisakančius aktyvistus kaltais pažeidus federalinius įstatymus dėl 2020 m. Vašingtono abortų centro blokados, o po nuosprendžio visi kaltinamieji buvo suimti, rašo „Christian Post”.
Aktyvistai Lauren Handy, Heather Idoni, Williamas Goodmanas, Johnas Hinshaw ir Herbas Geraghaw pripažinti kaltais dėl Laisvo patekimo į klinikas įstatymo (angl. Freedom of Access to Clinic Entrances, FACE) pažeidimo ir sąmokslo.
Kita aktyvistų grupė – Joan Andrews Bell, Jonathan Darnel, Paulette Harlow, Jean Marshall ir Jay Smith – bus teisiama už dalyvavimą toje pačioje blokadoje.
L. Handy yra Progresyvaus sukilimo prieš abortus (angl. Progressive Anti-Abortion Uprising, PAAU) – organizacijos, kuri ne kartą ragino atšaukti FACE aktą – aktyvizmo ir savitarpio pagalbos direktorė.
Antradienį „The Christian Post” pateiktame pareiškime ne pelno siekianti advokatų kontora „Thomas More Society”, atstovaujanti L. Handy, nurodė, kad ketina apskųsti sprendimą.
„Ponia Handy buvo pasmerkta už savo pastangas apsaugoti nekaltų negimusių žmogiškų būtybių gyvybes, – sakė M. Cannonas, advokatas. – Rengiame apeliaciją ir toliau ginsime tuos, kurie kovoja už gyvybę, nuo J. Bideno Teisingumo departamento, kuris, atrodo, ketina persekioti tuos, kurie smerkia abortus ir pristato juos tokius, kokie jie yra – tyčinį vaikų žudymą gimdoje.”
Jis teigia, kad „tikrasis smurtas yra tai, kas vyksta aborto procedūros metu”.
FACE aktas JAV buvo pasirašytas 1994 m., pagal jį federaliniu nusikaltimu laikomas aktyvistų trukdymas pasidaryti abortus ar gauti reprodukcinės sveikatos paslaugas.
Viena iš L. Handy kolegių savo pareiškime teigė, kad grupė yra „sugniuždyta”, tačiau tvirtino, kad „gelbėjimas tęsiasi”.
„Negimusieji turi teisę būti gelbėjami, – sakė ji. – Abortas yra žmogžudystė, ir mes taip elgsimės, kad ir kokios būtų pasekmės, solidariai ir drąsiai”.
Prokurorai teigė, kad L. Handy buvo blokados Vašingtono chirurgijos klinikoje 2022 m. spalio mėn. lyderė.
Kaip teigiama teisminio proceso santraukoje, kaltinamieji apie blokadą, kurią vadino „gelbėjimu”, bendravo telefonu ir socialiniais tinklais, o kai kurie jų atvyko dalyvauti iš už miesto.