Dauguma Didžiosios Britanijos gyventojų pasisako už tai, kad savižudybė su pagalba būtų įteisinta, ir šis skaičius paaiškėjo tuo metu, kai Didžiosios Britanijos politiniai lyderiai svarsto, ar įteisinti šią praktiką visoje Tautų Sandraugoje, praneša CNA.
Apklausos rezultatus pateikė Jungtinės Karalystės apklausų bendrovė „Ipsos”, liepos mėn. apklaususi suaugusius britus. Apklausos respondentų buvo klausiama, ar jie mano, kad „turėtų būti įteisinta galimybė gydytojui padėti 18 metų ir vyresniam pacientui nutraukti gyvybę, išrašant gyvybę nutraukiančius vaistus, kuriuos pacientas gali išgerti pats, jei įvykdomos tam tikros sąlygos”.
Šešiasdešimt aštuoni procentai respondentų atsakė „taip”. Tik 17 proc. respondentų atsakė „ne”, o 18 proc. nebuvo tikri.
Apklausos rezultatai, apie kuriuos pirmą kartą pranešė „Guardian”, yra maždaug tokie patys kaip ir praėjusiais metais atliktos panašios apklausos, kurioje suaugusių britų buvo klausiama, ar turėtų būti „teisėta gydytojui padėti mirtinai sergančiam pacientui nutraukti jo gyvybę išrašant gyvybę nutraukiančius vaistus”. Šešiasdešimt devyni procentai respondentų tuomet atsakė teigiamai.
Didžiosios Britanijos parlamentas svarsto galimą savižudybės su gydytojo pagalba įteisinimą, aktyvistams reikalaujant pakeisti įstatymą, o kritikams įspėjant, kad negalima įteisinti žudymo su gydytojo pagalba.
Jungtinės Karalystės parlamentas visą 2023 m. vykdė „tyrimą dėl pagalbinio mirimo / savižudybės su pagalba”, kurio metu ministrai nagrinėjo galimybę įteisinti tai, ką valdančioji institucija vadina „sveikatos priežiūros specialistų dalyvavimu teikiant mirtinus vaistus, skirtus paciento gyvybei nutraukti jo savanorišku prašymu”.