REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Hondūre užfiksuotas galimas eucharistinis stebuklas

ŠaltinisCNA

Hondūro Gracias vyskupijos ordinaras Walteris Guillénas Soto pripažino naują eucharistinį stebuklą, įvykusį prieš metus San Chuano miestelio kaimo parapijoje.

2022 m. birželio 9 d. popietę, kai Katalikų Bažnyčia šventė Jėzaus Kristaus, Amžinojo ir Vyriausiojo Kunigo, liturginę šventę (švenčiamą ketvirtadienį po Sekminių), José Elmer Benítez Machado anksčiau už kitus atvyko į El Espinalo bendruomenės koplyčią švęsti Žodžio liturgijos ir išdalyti tikintiesiems komuniją.

El Espinale gyvena apie 60 šeimų, išsibarsčiusių po visą kalnuotą regioną, daugiausia užsiimančių žemės ūkiu ir auginančių galvijus, kiaules bei naminius paukščius. Vos 15 šeimų kiekvieną ketvirtadienį dalyvauja Žodžio liturgijoje, kurią veda pasauliečiai, nes vietovėje kunigas nereziduoja.

Prieš dvejus metus Benitezas buvo paskirtas ekstraordinariniu Komunijos tarnautoju, kad rūpintųsi apaštalui Jokūbui skirtos koplyčios pastoraciniais poreikiais.

Apie 17 val. vietos laiku prasidėjo Žodžio liturgija. Atėjus laikui dalyti Eucharistiją, Benitezas atidarė tabernakulį ir pastebėjo, kad ant korporalo (šventojo lino audeklo), esančio po mediniu ciborijumi ir sulankstyto ant baltos atlasinės pagalvėlės, matosi didelės dėmės, kurios atrodė esančios iš žmogaus kraujo.

„Buvau priblokštas”, – pasakojo jis EWTN naujienų laidai ispanų kalba. „Mano pirmoji mintis buvo: ,Tai Kristaus kraujas‘”. Tačiau, apimtas sumaišties ir norėdamas užbaigti savo tarnystę, jis tęsė apeigas ir dalijo Eucharistiją.

Prieš baigdamas, skelbiant parapijos skelbimus, Benítezas paklausė susirinkusiųjų, ar jie nematė į bažnyčią prasiskverbusio vandens, ar nežino ko nors, kas būtų į ją patekęs anksčiau. Tada jis papasakojo, ką matė.

„Keletas iš mūsų atsakė, kad nematė jokio vandens nutekėjimo, o kai jis paaiškino, kas nutiko, paprašėme jo parodyti korporalą”, – EWTN pasakojo Reginaldo Aguilaras Benítezas, parapijos koordinatorius ir prisiekęs liudytojas tyrimo procese.

Kitą dieną tėvas Marvinas Sotelo ir tėvas Oskaras Rodrigesas, Švenčiausiosios Jėzaus Širdies misionieriai, vos prieš du mėnesius atvykę į San Chuano miestelį, nuvyko į El Espinalo bendruomenę, kad patikrintų tai, ką jiems telefonu pasakė parapijos koordinatorius.

Sotelo įdėjo korporalą į plastikinį maišelį su hermetiška plomba, laikė jį savo klebonijoje, o po dviejų dienų perdavė vyskupui Guillenui. Pastarasis buvo itin skeptiškas ir nusprendė laikyti jį savo asmeninėje koplyčioje, kol nuspręs, ką daryti. „Nesu linkęs naiviai tikėti reiškiniais. Logika verčia mus būti apdairiais, kalbant apie tikėjimą dalykais prieš tai jų nepatikrinus ir neištyrus”, – sakė jis EWTN.

Praėjus beveik trims mėnesiams vyskupas nurodė Santa Rosa de Copán medicinos centre, atlikti keletą mokslinių tyrimų, kad būtų įvertinta tariamo kraujo oksidacija ir praskiedimas.

2022 m. spalio pabaigoje pradėta analizė, kurioje dalyvavo išorės teismo medicinos ekspertas ir daktarė Claudia Coca, evangelikų profesorė, dirbanti Hondūro nacionalinio autonominio universiteto Chemijos ir farmacijos fakultete ir anksčiau vadovavusi Policijos tyrimų direktorato laboratorijai.

Iš pradžių buvo atmesta galimybė, kad dėmės yra medžio dervos ar gyvūnų kraujo. Vėlesnės procedūros parodė, kad tai buvo žmogaus AB grupės kraujas, su teigiamu Rh faktoriumi, toks pat, kaip ir Lančiano (Italija) eucharistinio stebuklo ar kraujas, rastas ant Turino drobulės.

Pasaulio gyventojų apžvalgos portalo duomenimis, Hondūre mažiau nei 2,5 % šios šalies gyventojų turi tokią pačią kraujo grupę. Ekspertų tyrimai taip pat paneigė, kad kraujo dėmės galėjo būti sukurtos dirbtinai.

Valle nustebino tai, kad nors audinys „turėjo sąlytį su oru, drėgme; buvo atlikti numanomi audeklo tyrimai ir jis tinkamai neišdžiūvo”, bet iki šiol „ant jo nematyti sugedimo ar grybelio”.

Atlikęs tyrimus ir pateikęs liudytojų parodymus su notaro priesaika, Graciaso vyskupas patvirtino, kad tai buvo antgamtinis įvykis. „Man nekyla abejonių dėl patikimumo”, – sakė jis.

„Manau, kad šis nepaprastas, matomas, apčiuopiamas, juntamas, patikrinamas Viešpaties kraujo apsireiškimo ženklas mažutėje bendruomenėje, kuri yra visiškai kaimiška, šiuo metu daug ką pasako”, – sakė jis.

„Reikia manyti, kad Dievas ieško kraštutinumų, kad pakviestų mus į sveiko proto ir tiesos pusiausvyrą. Man atrodo, kad tai kraštutinis ženklas Dievo, kuris vėl apsireiškia, kaip ir Šventajame Rašte, išganymo istorijoje, per tuos paprastus žmones, kuriuos Marija giria už jų nuolankumą”, – sakė vyskupas.

Kol kas tiek vyskupijos kunigai, tiek Guillénas stengiasi būti atsargūs. Jie paskleidė tikintiesiems informaciją apie tai, kad įvyko eucharistinis stebuklas, tačiau kol kas nekvietė tikinčiųjų pagerbti krauju sutepto korporalo, kuris nebuvo išstatytas tikintiesiems.

Nors vyskupas pripažino, kad tai yra eucharistinis stebuklas, apaštališkojo nuncijaus Hondūre arkivyskupo Gáboro Pintéro prašymu surinkti moksliniai įrodymai ir notariškai patvirtintos liudytojų priesaikos išsiųsti į Vatikaną tolesniam tyrimui.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte