Pakistano Lahoro mieste krikščionių šeima siekia teisingumo ir apsaugos po to, kai keturi musulmonai pagrobė, grupiškai išprievartavo ir nužudė našlę už tai, kad ji atsisakė atsiversti į islamą ir ištekėti už pagrindinio įtariamojo, praneša „Christian Today”.
Pasak policijos, pagrindinis įtariamasis prisipažino dėl nužudymo.
Prieš pusantrų metų buvo nužudytas ir moters vyras, tačiau ir tuo atveju šeima nesulaukė jokio teisingumo, nes policija tai įvertino kaip nelaimingą atsitikimą, sakė jos brolis.
Moteris po vyro mirties pradėjo dirbti aukle vaikų darželyje, birželio 6 d. išėjo iš savo nuomojamų namų į darbą ir negrįžo, pasakojo jis.
Pagrindinis įtariamasis buvo pagarsėjęs rajono nusikaltėlis ir spaudė ją kartu su vaikais atsiversti į islamą ir ištekėti už jo.
„Šazija mums apie tai nepasakojo, nes baiminosi dėl mūsų saugumo, tačiau likus trims dienoms iki pagrobimo ji pasakė [kitam giminaičiui], kad Gudžaras grasino ją nužudyti, jei ji nepasiduos jo reikalavimui”, – „Morning Star News” sakė jos brolis.
„Mūsų širdys yra su žuvusios sesers vaikais ir kitais šeimos nariais, – sakė Pakistano vyskupas „Morning Star News”. – Būdas, kuriuo vargšė moteris buvo išprievartauta ir nužudyta, o jos kūnas išniekintas rūgštimi, sukrėtė visą krikščionių bendruomenę. Dabar beveik kasdien girdime apie tokius agresijos ir žiaurumo atvejus prieš krikščiones moteris, todėl reikalaujame, kad vyriausybė atkreiptų dėmesį į tokius nusikaltimus ir kaltininkus paverstų pavyzdžiais.”
beveik kasdien girdime apie tokius agresijos ir žiaurumo atvejus prieš krikščiones moteris.
Bažnyčios vadovas sakė, kad jie atkreipė dėmesį į šeimos pagalbos prašymą ir pažadėjo palaikyti juos siekiant teisingumo.
„Mes jau kovojame, kad išgelbėtume savo jaunas mergaites nuo prievartinio tikėjimo keitimo rykštės, tačiau mūsų ištekėjusios moterys taip pat vis dažniau tampa taikiniais, kad atsiverstų ir ištekėtų už musulmonų, – sakė jis. – Tai nepriimtina.”
Pasak teisių gynėjų, kasmet dešimtys mergaičių, daugiausia paauglių iš hinduistų bendruomenės pietinėje Sindo provincijoje, kartu su krikščionių mažuma Pandžabo provincijoje, tampa prievartinio atsivertimo, kuriam padeda musulmonų lyderiai ir grupės, aukomis.
Lahore įsikūrusio Socialinio teisingumo centro duomenimis, 2022 m. užregistruoti mažiausiai 124 priverstinio tikėjimo keitimo atvejai: 81 hinduistas, 42 krikščionys ir vienas sikhas.
Šokiruoja tai, kad 23 proc. mergaičių buvo jaunesnės nei 14 metų, o 36 proc. buvo nuo 14 iki 18 metų amžiaus. Tik 12 proc. aukų buvo suaugusios, o 28 proc. aukų amžius nenurodytas.
Centras nurodė, kad 65 proc. atvejų užregistruota Sindo provincijoje, 33 proc. – Pandžabo provincijoje ir po 0,8 proc – Chaiber Pachtunchvos ir Beludžistano provincijose.
Praėjusiais metais Jungtinės Valstijos įtraukė Pakistaną į „ypatingą susirūpinimą keliančių šalių” sąrašą dėl religijos laisvės pažeidimų.
2023 m. „Open Doors” sudarytame Pasaulio stebėjimo sąraše, kuriame sunkiausia būti krikščionimi, Pakistanas užėmė septintąją vietą, o praėjusiais metais buvo aštuntas.