Gegužės 25 d. Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA) drauge su keliomis kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis dalyvavo pilietinėje akcijoje – „UŽ vyro ir moters šeimą, PRIEŠ Civilinę sąjungą”.
„Esminė žinutė, kurią siekėme perduoti Seimo nariams ir visuomenei – mes nesame prieš homoseksualius asmenis, esame prieš tokį vienalyčių asmenų santykių teisinį reguliavimą, kuris kurtų naujos formos šeiminius santykius”, – teigia organizacija.
Jos pranešime sakoma: „Suprantame valstybės įsipareigojimus ES ir to nekvestionuojame. Kalbama apie tai, kokiu būdu mes tą darome. Kiekviena valstybė yra laisva apibrėžti šeimą pagal savo visuomenės nuostatas. Tai pripažino ir LR Konstitucinis Teismas 2019 m. sausio 11 d. nutarime: Konvencijoje nenustatyta bendra pareiga valstybėms dalyvėms vidaus teisėje užtikrinti tos pačios lyties asmenims galimybę sudaryti santuoką ar leisti partnerystę; šioje srityje valstybės naudojasi savo vertinimo laisve“.
Teisingumo principas reikalauja vienodas situacijas traktuoti vienodai, o skirtingas – skirtingai.
Be kita ko priduriama: „Teisingumo principas reikalauja vienodas situacijas traktuoti vienodai, o skirtingas – skirtingai. Todėl tos pačios lyties porų ir kitų ne šeimoje kartu gyvenančių asmenų praktines problemas galima spręsti priimant artimojo ryšiu papildytą susitarimą dėl bendro gyvenimo, kuris atlieptų poreikį apsaugoti ne tik homoseksualių ar nesusituokusių heteroseksualių porų, bet ir kitų bendrai gyvenančių asmenų teises ir interesus.
Kad šiuo Civilinės sąjungos įstatymo projektu kuriami naujos formos šeiminiai santykiai viešai pripažino ir buvęs Konstitucinio teismo teisėjas prof. Dainius Žalimas. Ar jis klaidina visuomenę? Seimo vicepirmininkas V. Mitalas, išėjęs pasikalbėti su akcijos „Už vyro ir moters šeimą, prieš Civilinę sąjungą” dalyviais, taip ir neatsakė”.
Visgi, kaip dalinasi NŠTA, jis atskleidė duotą pažadą Vilniaus arkivyskupui Grušui:
„Mes esame įsipareigoję, kai tą įstatymą pristatėme, aš taip pat kalbėjausi su Vilniaus arkivyskupu Gintaru Grušu, ir esu pasakęs jam tą dalyką, kad įsipareigojame nekeisti, nekeisti ir nepildyti šito įstatymo iki jo priėmimo stadijos. Tada visi dar galvojo, ar čia bus dar įvairių pasiūlymų, kurie galbūt atvertų kelią į įsivaikinimą ar panašiai. Bet to dalyko nėra ir iki priėmimo stadijos tikrai nebus. Tai yra atliepiamas dalies visuomenės lūkestis ir aš taip pat prašau jūsų supratimo“.
„Seimo vicepirmininko kalboje visuomenė išgirdo dvi labai svarbias žinutes. Pirma – Civilinės sąjungos įstatymas nebus keičiamas tik iki jo priėmimo. Antroji – valdantieji yra pasiryžę manipuliuoti ne tik kolegų galimybe dalyvauti balsavime, bet ir aukščiausio rango Bažnyčios hierarchų vardais”, – savo pranešime pasakoja šeimas atstovaujanti asociacija.
NŠTA sako vertinanti Laisvės partijos frakcijos seniūno „atvirumą“ ir tvirtą atstovavimą savo rinkėjams.
Ji pažymi, kad „apmaudu, kad savo rinkėjams Seime jau senokai nebeatstovauja TS – LKD, bet Vytautas Mitalas pilietinę akciją surengusių šeimų NVO atstovams pažadėjo perduoti šią žinutę konservatoriams”.
Taip pat priduria: „Tiesa, dar vicepirmininkas pažadėjo rasti laiko savo darbotvarkėje atskiram susitikimui su visuomenininkais, pasisakančiais prieš įstatymų projektus griaunančius prigimtinės šeimos sampratą”.
Ar laikysis savo viešai duoto pažado susitikti su visuomeninėmis organizacijomis – pamatysime artimiausiu metu, teigia organizacija, atstovaujanti šalies šeimas.