REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Vienoje įvyko Šionštato judėjimo Europos šeimų kongresas „Šeima – viltis ateičiai”

Balandžio 28 – gegužės 1 d. Vienoje (Austrija) vyko Europos šeimų kongresas „Šeima – viltis ateičiai” (Family – Hope for the Future), kurį organizavo Austrijos Šionštato judėjimas, sukvietęs 140 dalyvių iš 14 Europos šalių, kuriose veikia Šionštato judėjimas. Lietuvą renginyje atstovavo Šionštato judėjimo Lietuvoje nariai Indrė ir Ramūnas Aušrotai, priklausantys Apaštalinei šeimų lygai.

80 proc. Kongreso delegatų sudarė sutuoktinių poros, tik 20 proc.  – kunigai ir vienuolės. Ši statistika iliustruoja besikeičiantį šeimos sielovados žemėlapį Katalikų Bažnyčioje. Šeima iš pastoracijos objekto tampa pastoracijos subjektu. Šeimos, kaip aktyvaus sielovados veikėjo poreikis ryškėja vis gilesnės pašaukimų į kunigystę ir vienuolystę krizės Katalikų Bažnyčioje akivaizdoje.

Kongreso metu buvo pristatytos Šionštato judėjimo šeimų sielovadinės inicatyvos Austrijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Kosta Rikoje, o taip pat ir Lietuvoje. Jas vienijantis bruožas – medodologinis šių iniciatyvų pagrįstumas, savarankiškumas (nepriklausomumas nuo hierarchinės Bažnyčios), rėmimasis judėjimo įkūrėjo kun. Jozefo Kentenicho pedagogine sistema.

Kongrese kalbėta apie tai, kad krikščioniška šeima yra pašaukta būti aktyviais krikščioniško gyvenimo veikėjais, liudijanti krikčioniškos šeimos idealą ne tiek savo idėjomis, kiek savo gyvenimo būdu. Žodis „idealas” Šiontštato judėjime suprantamas ne kai tobulumas, bet kaip tai, kas įdėta kiekvienoje poroje ir ką pora pašaukta atrasti ir išskleisti, t.y. labiau kaip pašaukimas.

Kongresas baigėsi šv. Mišiomis Vienos šv. Stepono katedroje, kurias aukojo Insbruko vyskupas Hermannas Glettleris, Austrijoje atsakingas už šeimų sielovą. Šv. Mišių metu sakytos homilijos metu, kalbėdamas apie krikščioniškos šeimos misiją šiuolaikiniame pasaulyje, ganytojas pabrėžė, kad šeima nėra „pageidavimų koncertas”, bet priešingai: šeima yra vieta, kurioje atsispindi gyvenimas su visa jo įvairove ir kartu trapumu, todėl ji yra svarbi socialinio mokymosi ir išmokimo vieta.

šeima yra vieta, kurioje atsispindi gyvenimas su visa jo įvairove ir kartu trapumu.

Įtampą tarp vienybės ir įvairovės niekur kitur negalima patirti taip aiškiai kaip šeimose, sakė šeimų vyskupas. Abu poliai yra svarbūs ir sudaro socialinio mokymosi pagrindą: dėl to šeima yra ta vieta, kuri šiandien tokia reikalinga, nes ji gydo, kad būtų galima gerai susidoroti su pažįstamais ir svetimais dalykais.

Šionštato judėjimas yra Katalikų Bažnyčioje veikiantis katalikškas apaštalinis judėjimas, turintis marianistinę pakraipą. Jį 1914 m. įkūrė palotinų kunigas t. Jozefas Kentenichas. Savo narius jis jungia pagal gyvenimo stilių (kunigai, seserys, šeimos, jaunimas ir pan.) ir įspareigojimo bendruomenei lygį (Apaštalinė lyga, Federacija, Institutas)

Šionštato judėjimas Lietuvoje veikia 2010 m. Šiuo metu Šionštato bendruomenei Lietuvoje priklauso devynios sutuoktinių poros.

Lietuvoje Šionštato judėjimas nuo 2010 m. vykdo sielovadinį projektą, pavadintą „J. Kentenicho šeimos pedagogikos akademija.” Tai intensyvus dviejų metų kursas sutuoktiniams, skirtas santuokinio ryšio poroje stiprinimui. 2010 – 2020 m. Akademijos studijas baigė 45 sutuoktinių poros. Didelė dalis jų įsitraukė į aktyvų bendruomeninį ir parapijinį gyvenimą, padeda rengti sužadėtinius santuokai, sutvirtinimo sakramentui, organizuoja Alfa ir Beta kursus, susituokusių porų palydėjimo grupeles ir kt.

Nuo gegužės vidurio startuoja registracija į naują kursą, kuris prasidės rugsėjį ir truks iki 2025 m. rudens.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte