REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Pasauliečiai, įskaitant moteris, balsuos Sinodo asamblėjoje

ŠaltinisCNA

Trečiadienį Vatikanas paskelbė, kad spalio mėnesį vyksiančioje Sinodo asamblėjoje pasauliečiai dalyvaus kaip balso teisę turintys nariai – taip buvo nutrauktas ankstesnis paprotys, pagal kurį pasauliečiai galėjo dalyvauti be teisės balsuoti. Apie tai pranešė CNA.

Kiekvieną narį iš anksto patvirtins ir popiežius Pranciškus.

Sinodo generalinė asamblėja vyks per dvi sesijas – 2023 m. spalio mėn. ir 2024 m. spalio mėn.

Po balsavimo dėl galutinio asamblėjos dokumento tik popiežius nuspręs, ar imtis kokių nors veiksmų remiantis galutiniame tekste pateiktomis rekomendacijomis, ar priimti jį kaip oficialų Bažnyčios dokumentą.

Sinodo vadovybė balandžio 26 d. DUK lape paskelbė informaciją apie tai, kas dalyvaus spalio mėnesį vyksiančioje 16-ojoje eilinėje Vyskupų sinodo generalinėje asamblėjoje ir kaip jie bus išrinkti.

Didžiausias trečiadienį paskelbtas pokytis buvo auditoriaus vaidmens panaikinimas. Ankstesniuose sinoduose auditoriais būdavo kunigai, vienuoliai ir pasauliečiai, kurie neturėjo teisės balsuoti sinodo svarstymuose.

Dabar šie 70 narių, kurie gali būti kunigai, pašvęstosios moterys, diakonai ir pasauliečiai, galės balsuoti. Juos popiežius išrinks iš 140 asmenų sąrašo, kurį atrinko šių metų žemyno sinodo posėdžių vadovybė.

Pasak sinodo vadovybės, prašoma, kad „50 proc. [atrinktų žmonių] sudarytų moterys ir kad taip pat būtų pabrėžiamas jaunimo dalyvavimas”.

„Atrenkant juos atsižvelgiama ne tik į bendrą kultūrą ir apdairumą, bet ir į jų teorines ir praktines žinias, taip pat į dalyvavimą sinodo procese įvairiose pareigose”, – rašoma DUK lape.

Antrame pakeitime teigiama, kad atstovauti savo pašvęstojo gyvenimo institutams bus renkamos penkios moterys vienuolės ir penki vyrai vienuoliai, o ne 10 vienuolių kunigų, kaip anksčiau.

Paskutinis pakeitimas – popiežius Pranciškus asmeniškai parinks asamblėjoje dalyvausiančius Vatikano dikasterijų atstovus.

„Tai pokytis, bet ne revoliucija”, – balandžio 26 d. per susitikimą, skirtą pokyčiams paaiškinti, žurnalistams sakė kardinolas Jeanas-Claude’as Hollerichas (Žanas Klodas Olerišas), Sinodo dėl generalinis relatorius. „Pokyčiai yra normalus dalykas gyvenime, istorijoje”, – pridūrė jis.

Maždaug 21 proc. visų dalyvių, kurių turėtų būti 370, bus ne vyskupai, paaiškino kardinolas.

Vyskupų sinodo generalinis sekretorius kardinolas Mario Grechas (Marijus Grekas) sakė, kad dalyviai, kurie nėra vyskupai – tarp jų kunigai, vienuoliai, diakonai ir pasauliečiai – „yra prieš dvejus metus prasidėjusio proceso, kelio, įžvalgos atminties liudytojai”.

Po susitikimo jis teigė, kad Vyskupų sinodas paprašė žemyninių asamblėjų, kurios vyko šį pavasarį, pirmininkų ir Rytų Katalikų Bažnyčių vadovų pateikti po 20 asmenų sąrašą – 10 vyrų ir 10 moterų. Iš šių sąrašų popiežius Pranciškus išrinks 10 narių.

Jis sakė, kad sprendimas įtraukti pasauliečius kaip visateisius narius „nesumenkina sinodo, kaip vyskupų susirinkimo, pobūdžio”.

„Jis išliks vyskupų sinodas, – sakė jis, – tačiau kitų asmenų dalyvavimas praturtina visą Bažnyčią”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte