Italijoje pirmadienį dalinai atsidaro barai, restoranai, kino teatrai ir koncertų salės, siekiant paremti nuo koronaviruso pandemijos smarkiai nukentėjusį verslą.
Tuo metu šalies parlamentas svarsto vyriausybės parengtą 220 mlrd. eurų Europos Sąjungos finansuojamą atsigavimo po pandemijos planą.
Italija viliasi, kad po daugelį mėnesių su pertraukomis galiojusių suvaržymų, kurių teko imtis siekiant suvaldyti antrąją ir trečiąją COVID-19 bangas, pastarieji atlaisvinimai žymės normalios vasaros pradžią.
Trys ketvirtadaliai šalies regionų nuo pirmadienio bus priskiriami mažos grėsmės „geltonajai“ kategorijai. Juose barams ir restoranams leista aptarnauti klientus prie stalelių lauke. Po pusmečio pertraukos barai bei restoranai vėl galės dirbti ir vakare, tačiau nuo 22 val. galiojanti komendanto valanda neatšaukiama.
„Pagaliau!“ – sakė prie garsiojo Trevi fontano Romoje esančio restorano „Baccano“ metrdotelis 26 metų Daniele Vespa (Danielė Vespa), ruošdamasis lankytojų sugrįžimui.
„Labai tikiuosi, kad gretai galėsime vėl aptarnauti klientus ir viduje“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP ir pridūrė: „Tai sugrįžimo į normalų gyvenimą pradžia.“
Kino teatrai, teatrai ir koncertų salės taip pat gali atsidaryti, tačiau juose galės būti užimta ne daugiau kaip 50 proc. vietų. Vėliau iki liepos 1-osios bus palaipsniui atveriami baseinai, sporto klubai ir teminiai parkai, bus leista organizuoti sporto renginius.
Ministras pirmininkas Mario Draghi (Marijus Dragis) jautė didžiulį regioninių vyriausybių ir protestuotojų spaudimą sušvelninti suvaržymus, Italijai grumiantis su giliausia recesija nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.
Premjeras pripažino, kad imasi „apskaičiuotos rizikos“. Nors sergamumo rodiklis ir ligonių skaičius intensyviosios terapijos skyriuose sumažėjo, kasdien nuo COVID-19 šalyje vis dar miršta po daugiau kaip 300 žmonių. Nuo pandemijos pradžios COVID-19 Italijoje jau nusinešė per 119 tūkst. gyvybių.
Šalyje, turinčioje apie 60 mln. gyventojų, vis sparčiau vykdoma vakcinacija: jau sušvirkšta daugiau nei 17,5 mln. skiepų dozių. Tačiau vakcinacijos tempai tarp regionų smarkiai skiriasi.
„Akivaizdu, kad jei laipsniškas atsidarymas bus traktuojamas kaip visuotinė laisvė be jokių taisyklių, naujas susirgimų šuolis gali rimtai pakenkti vasaros sezonui“, – įspėjo idėjų kalvės GIMBE vadovas Nino Cartabellotta (Ninas Kartabelota).