Anglijoje esančioje kapavietėje archeologai aptiko senovinį aukso ir brangakmenių vėrinį. Jis, kaip manoma, kadaise puošė pasiturinčios krikščionių lyderės kaklą.
Papuošalas buvo rastas Nortamptonšyro kaimo kapavietėje Didžiojoje Britanijoje dar balandžio mėn. Archeologai taip pat rado didelį puošnų kryžių. Pasak Londono archeologijos muziejaus, ekspertai teigė, kad antrasis radinys tik dar labiau sustiprino jų įsitikinimą, jog abu radiniai galbūt yra čia palaidotos VII a. krikščionių lyderės.
Auksinis pakabukas ir kryžius datuojami 630-670 m. po Kristaus.
Nors kryžius vis dar tikrinamas, nes jis yra mikroskopuojamas, pačiam vėriniui suteikta pravardė „Harpolės lobis”. Ši pravardė kilo iš Centrinio Londono kaimo, kuriame buvo aptikti abu radiniai.
Londono archeologijos muziejus yra viena iš organizacijų, dalyvaujančių Nortamptonšyro kasinėjimuose „Vistry Group” vardu. „Harpolės lobis” turi didžiulį kiekį niekada anksčiau nematytų pakabukų, sudarytų iš sudėtingų raštų, formų ir piešinių.
Muziejaus pateiktose nuotraukose, kuriose matyti, kaip vėrinys atrodo šiandien ir kaip jis atrodė prieš kelis šimtmečius, matyti, kad kadaise jo elementai buvo spalvingi – bordo, mėlynos, raudonos, žalios, žalios ir aukso spalvos.
„Kai iš dirvos ėmė ryškėti pirmieji aukso blizgučiai, supratome, kad tai kažkas reikšmingo. Tačiau nelabai nutuokėme, koks tai bus ypatingas radinys”, – pareiškime sakė objekto prižiūrėtojas.
„Harpolės lobis” išsiskiria iš kitų papuošalų, kurie praeityje buvo aptikti laidojimo vietose. Panašus vėrinys buvo rastas Nortemptonšyre 1876 m.