REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kandidatė į Pietų Londono merus atleista iš darbo po ginčo dėl tradicinio požiūrio į santuoką

56 m. krikščionė kandidatė į Pietų Londono merus Maureen Martin (Mauryn Martin) padavė į teismą ją atleidusį darbdavį po to, kai savo rinkimų manifeste viešai išreiškė tradicinį požiūrį į santuoką.

Moteris buvo atleista iš būsto vadybininkės darbo Londono bendrovėje „L&Q” po trijų skundų dėl jos tradicinių pažiūrų. M. Martin, krikščionių dvasininkė, teigė, nors ją „sugniuždė” atleidimas iš darbo, tačiau „deja, nenustebino”.

Per 13 darbo metų būsto asociacijoje ji turėjo nepriekaištingą reputaciją ir, kaip ji teigia, palaikė gerus santykius su homoseksualiais kolegomis ir paslaugų gavėjais.

2015 m. M. Martin pradėjo kelti savo kandidatūrą Krikščionių tautų aljanso (CPA) rinkimuose, o 2019 m. jos kandidatūros dokumentus be jokių problemų pasirašė buvęs tuometinis, vėliau ją atleidęs, „L&Q” bendrovės vadovas.

Savo rinkimų manifeste, balandžio mėn. išsiųstame Londono Levišamo rajono gyventojams, ponia M. Martin įsipareigojo santuokos klausimu „peržengti politinio korektiškumo ribas ir tiesiog pasakyti tiesą, kad vyro ir moters santuoka yra pagrindinis sėkmingos visuomenės pagrindas ir saugiausia aplinka vaikams auginti”.

Vėliau „L&Q” gavo skundų, kuriuose teigiama, kad M. Martin yra „fanatikė”. M. Martin buvo nušalinta nuo pareigų, jos įsitikinimai tiriami, o po to ji buvo atleista iš darbo už tai, kad neva pažemino „L&Q” vardą, pažeidė socialinių tinklų politiką ir nedeklaravo politinių interesų.

„L&Q” atleidimo iš darbo laiške teigiama, kad jos pažiūros gali būti „suvokiamos kaip diskriminuojančios, skaudinančios ir įžeidžiančios LGBTQ+ bendruomenės narius, netradicines šeimas ir abortų šalininkus”.

„Buvau pavyzdinga darbuotoja ir, manau, kad mano krikščioniški įsitikinimai buvo naudingi kompanijai. Visada stengiausi padėti žmonėms, dėl kurių dirba ,L&Q’, – sakė ji. – Turiu teisę reikšti savo krikščioniškus įsitikinimus, ir iš manęs neturėtų būti reikalaujama savicenzūruoti įsitikinimų santuokos, abortų ir politikos klausimais. Su žmonėmis visada elgiuosi profesionaliai”.

M. Martin remia Krikščionių teisės centras (angl. Christian Legal Centre). Kaip praneša Londono žiniasklaida, moteris pradėjo teisminį procesą prieš darbdavį dėl diskriminacijos, priekabiavimo ir neteisėto atleidimo iš darbo.

„Arba mes turime Jungtinėje Karalystėje žodžio laisvę, arba ne. Galime nesutikti vieni su kitais, bet dėl to nebūtų griaunami žmonių gyvenimai, – sakė ji. – Šešerius metus dirbdama ,L&Q’, neturėjau problemų būdama politine kandidate. Nerimą kelia tai, kad apie krikščioniškus įsitikinimus dėl santuokos, kurių buvo laikomasi anksčiau, ir kurie reiškiami jau tūkstančius metų, šiuo metu yra nutylima ir su jais elgiamasi taip priešiškai ir paniekinamai”.

Ji pridūrė: „Tokiu būdu siunčiama žinia, kad jei norite politiškai save iškelti ir keisti savo bendruomenę, bet jūsų pažiūros nesutampa su liberalų darbotvarke, potencialiai galite būti atleisti iš darbo”.

„Jei mano manifeste būtų pritarta tos pačios lyties asmenų santuokoms, ar būčiau sulaukusi tokios pat reakcijos?”, – klausė ji. – Esu pasiryžusi kovoti už teisingumą ir užtikrinti, kad jokie kiti krikščionys politiniai kandidatai bei darbuotojai nepatirtų to, ką patyriau aš.”

Manoma, kad tai pirmas kartas, kai politinis kandidatas Jungtinėje Karalystėje buvo atleistas iš darbo dėl savo krikščioniškų įsitikinimų.

M. Martin advokatai stengsis įrodyti, kad jos atleidimas iš darbo pažeidė jos teisę į politinę kalbą, kurią gina Europos Žmogaus Teisių Konvencijos 9 ir 10 straipsniai. Be to, jie bandys įrodyti, kad „L&Q” veikė neteisėtai ir situaciją pavadino „išpuoliu prieš demokratiją”.

Teisininkė Andrea Williams (Andrėja Viljams) sakė: „Už tai, kad ginamoji kalbėjo apie pozityvią gyvybės ir santuokos viziją, kuri yra mūsų visuomenės gerovės pagrindas, ji buvo nutildyta ir politinėje erdvėje nušalinta už tai, kad drąsiai kalbėjo apie savo tikėjimą Jėzumi”.

Ji pridūrė: „Dar niekada nesame matę tokio atvejo, kuris siunčia tokią svarbią žinią visiems, kurie tiki krikščioniška santuoka ir nori reikšti savo įsitikinimus darbe ar viešojoje tarnyboje”.

A. Williams teigė, kad „Stonewall” aktyvistų kurstoma LGBT ideologija taip užvaldė institucijas, kad laisvas žodis ir krikščionių laisvės buvo apriboti.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte