Popiežius Pranciškus nustatė Jono Pauliaus I beatifikacijos datą – jis bus beatifikuotas rugsėjo 4 d.
Pirmadienį Vatikanas paskelbė, kad popiežius Pranciškus aukos Mišias Šv. Petro aikštėje, kurių metu jo pirmtakas Jonas Paulius I-asis bus paskelbtas palaimintuoju. Beatifikacijos apeigoms vadovaus Belluno-Feltre vyskupas Renato Marangoni (Renatas Marangonis) iš šiaurės Italijos, Jono Pauliaus I-ojo gimtosios vyskupijos.
Taip pat prisijungs kardinolas Beniamino Stella (Benjamino Stela) ir dr. Stefania Falasca (Stefanija Falaska), Jono Pauliaus I-ojo bylos postulatorė. Popiežius Pranciškus praėjusių metų spalį pripažino jo užtarimui priskiriamą stebuklą, susijusį su argentiniečių mergaitės pasveikimu nuo gyvybei pavojingų smegenų priepuolių 2011 m. po to, kai jos šeima meldėsi mirusiam popiežiui.
Jonas Paulius I-asis, žinomas kaip „besišypsantis popiežius” dėl savo linksmo būdo, nes kontrastavo su iki tol buvusiu niūriu popiežystės veidu, nuo 1978 m. rugpjūčio 26 d. valdė vos 33 dienas, kai staiga mirė nuo įtariamo širdies smūgio. Jis buvo paskutinis iš nenutrūkstamos italų popiežių eilės nuo XVI-ojo amžiaus.
Nepaisant trumpo tarnystės Šventajame Soste laiko, Jonui Pauliui I-ajam priskiriama didelė įtaka.
Jis gimė Albinu Lučianiu 1912 m. Forno di Kanalė miestelyje, neturtingomis sąlygomis, o netikėtai išrinktas popiežiumi savo šūkiu pasirinko „Humilitas” (liet. nuolankumas).
Jis buvo pirmasis popiežius, pasirinkęs dvigubą vardą – Jono Pauliaus vardą savo pirmtakų Jono XXIII ir Pauliaus VI atminimui bei atsisakė būti vainikuojamas popiežiaus tiara, o vietoj jos dėvėjo vyskupo palijų – šiuo pavyzdžiu pasekė ir jo įpėdiniai.
Skirtingai nuo daugumos popiežių, šio popiežiaus, kaip kunigo ir vyskupo, patirtis daugiausia buvo susijusi su pastoracine veikla, pasižymėjusia žymiomis kampanijomis vargšų ir neįgaliųjų labui, kai jis dar buvo Venecijos arkivyskupas. Jis rašė apie Bažnyčios mokymą mažiau išsilavinusiems klausytojams, taip pat buvo linkęs į kūrybą: 1976 m. išleido laiškų, adresuotų istorinėms ir literatūrinėms asmenybėms, tarp jų ir Č. Dikenso personažams, rinkinį „Illustrimi” („Šviesuoliams”).
Šventoji Teresė iš Kalkutos pavadino Joną Paulių I-ąjį „didžiausia Dievo dovana, Dievo meilės spinduliu, šviečiančiu pasaulio tamsoje”. Jo įpėdinis Karolis Vojtyla, atiduodamas jam pagarbą, priėmė Jono Pauliaus II vardą, o 2003 m. paskelbė jį Dievo tarnu – tai buvo pirmas žingsnis kanonizacijos link.