Šveicarijos katalikių moterų asociacija (Schweizerische Katholische Frauenbund SKF), vienijanti 120 tūkst. narių, atvirai paprieštarauja popiežiaus Pranciškaus neseniai duotame interviu naujienų agentūrai „Reuters” išsakytam teiginiui apie abortus, kuriame jis šią praktiką palygino su žudiko samdymu problemai išspręsti. Dar praėjusių metų rugsėjį, grįždamas iš Slovakijos, Pranciškus pabrėžė, kad abortas yra „žmogžudystė”.
„Abortas nėra nusikaltimas”, – liepos 5 d. Liucernoje (Šveicarija) pareiškė asociacija. Joms labai nepatiko popiežiaus ,šokiruojantis palyginimas’, kad darytis abortą yra tarsi samdyti žudiką. Moterys teigia, kad popiežius tokiais žodžiais apšmeižė abortą pasidariusias moteris. „Moterys, kurios nusprendė pasidaryti abortą, buvo kančioje, jos ne nusikaltėlės”, – pabrėžė katalikių moterų asociacija.
„Tokios moterys yra beviltiškoje padėtyje, joms skubiai reikia pagalbos ir leidimo atlikti mediciniškai saugų abortą. Tai kelia liūdesį, bet nėra smerktina”, – pabrėžiama asociacijos pareiškime. Jame taip pat teigiama, kad kiekviena moteris, net jei ji nusprendė gimdyti neplanuotą kūdikį ar pasidarė abortą, „turi teisę į visuomenės paramą, pagarbą, palydėjimą ir rūpestį. Tai pagrindinis krikščioniškosios meilės reikalavimas”, kaip teigiama asociacijos pareiškime.
Tuo tarpu praėjusią savaitę ketvirtadienį Europos Parlamento (toliau EP) nariai 364 balsais už, 154 prieš ir 37 susilaikius priėmė rezoliuciją, kuria JAV Aukščiausiajam Teismui primenama, kad „gyvybiškai svarbu” išlaikyti 1973 m. „Roe prieš Wade’ą” bylos sprendimą, kurioje buvo ginama teisė į abortą.
EP nariai paragino JAV prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną) ir jo administraciją užtikrinti saugių ir teisėtų abortų prieinamumą. EP narių teigimu, draudimai ir kiti abortų apribojimai neproporcingai paveikia skurstančias moteris. Jie mano, kad moterims, kurios dėl finansinių ar logistinių kliūčių negali sau leisti vykti į abortų klinikas kaimyninėse valstybėse ar šalyse, kyla didesnis pavojus gauti nesaugias ir gyvybei pavojingas procedūras.
Prieš ES balsavimą susitikęs su EP pirmininke Roberta Metsola (Roberta Mecola), Europos Sąjungos vyskupų konferencijų komisijos (COMECE) pirmininkas kardinolas Jeanas-Claude Hollerichas SJ (Žanas Klodas Olerišas) dar kartą patvirtino Katalikų Bažnyčios susirūpinimą dėl to, kaip abortų klausimas sprendžiamas ES lygmeniu.
Kardinolas J.-C. Hollerichas primygtinai pabrėžė, kad bandymas abortą laikyti pagrindine teise „ne tik prieštarauja kiekvieno žmogaus orumo, kuris yra vienas iš ES ramsčių, pagarbai, bet ir kelia didelį pavojų teisei į religijos, minties ir sąžinės laisvę bei galimybei pasinaudoti sąžinės prieštaravimu”.