JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi (Nensi Pelozi), pirmą kartą viešai reaguodama į situaciją televizijos laidoje dėl to, kad arkivyskupas uždraudė jai priimti šv. Komuniją jos gimtojoje vyskupijoje, kalbėdama išliko nepalenkiama dėl savo paramos abortams.
Daugelį metų politikė gynė abortus, remdamasi savo katalikišku tikėjimu. Katalikų Bažnyčia abortą – žmogaus asmens sunaikinimą – laiko dideliu blogiu.
Antradienį N. Pelosi sakė nekeisianti savo pozicijos.
„Aš svarstau apie mirties bausmę, kuriai nepritariu. Bažnyčia taip pat. Tačiau jie nesiima jokių veiksmų prieš žmones, kurie nepritaria jų požiūriui”, – sakė ji per MSNBC laidą „Morning Joe”.
N. Pelosi nepasakė, ar ketina ir toliau imti Komuniją. Salvatore’s Cordileone’s įsakymas galioja tik San Francisko arkivyskupijoje, ir nors Vašingtono arkivyskupijos kardinolas Wiltonas Gregory’is (Viltonas Gregoris) viešai nekomentavo Cordileone’s veiksmų, jis nedavė nurodymo kunigams kam nors neleisti priimti Komunijos.
Pranešama, kad N. Pelosi priėmė Komuniją per gegužės 22 d. 9 val. ryto sekmadienio Mišias Švenčiausiosios Trejybės katalikų bažnyčioje Džordžtaune, rašo „Politico Playbook”, tačiau pranešime nenurodytas šios informacijos šaltinis.
Reaguodamas į Cordileone’s veiksmus, Santa Rozos vyskupijos Kalifornijoje, kur yra N. Pelosi atostogų namai Napoje, vyskupas Robertas Vasa pareiškė, kad jis taip pat uždraus politikei priimti šv. Komuniją.
Per savo pasirodymą laidoje „Morning Joe” N. Pelosi vieną kartą tiesiogiai paminėjo San Francisko arkivyskupą, kritikuodama jį už tai, kad jis „griežtai pasisako prieš LGBTQ teises”.
Laidos vedėjas Joe Scarborough (Džo Skarborau) gyrė kalbėtoją už tai, kad ji gyvena pagal Mato evangeliją ir tarnauja „tikriems vargšams”.
Evangelijose Jėzus nemini abortų, sakė J. Scarborough. Vietoj to, Mato evangelijos 25-ame skyriuje Jėzus sakė savo mokiniams, kad „būsime priimti į Dangaus Karalystę, jei duosime vandens ištroškusiems, pamaitinsime alkanus, aprengsime vargšus ir atnešime viltį nusivylusiems”, – sakė jis.
N. Pelosi be išsamesnių paaiškinimų teigė, kad žmonės, pasisakantys už gyvybę, dažniausiai atmeta šią Evangelijos žinią.
„Ačiū, kad paminėjote Mato evangeliją, kuri yra tarsi Bažnyčios darbotvarkė, atmetama daugelio tų, kurie stoja nėštumo nutraukimo pusėn”, – sakė ji.
„Esu kilusi iš katalikiškos italų kilmės amerikiečių šeimos, pasisakančios už gyvybę, todėl gerbiu žmonių požiūrį į tai”, – sakė ji, turėdama omenyje abortus. – Bet negerbiu, kai mes savo požiūrį primetame kitiems”.
N. Pelosi taip pat teigė, kad būdama katalikė anksčiau veltui bandė kalbėtis su respublikonais apie paramą „tam, ko Katalikų Bažnyčia prašė mūsų imtis dėl visuotinio šeimos planavimo, natūralaus šeimos planavimo, kurį mūsų įstatymai leidžia vykdyti”.
„Manau, kad tai labai įžeidžia moteris, kai politikai trukdo joms pačioms priimti sprendimus”, – komentavo N. Pelosi. – Tai niekada neturėjo būti politizuota”.
N. Pelosi abortus pavadino „priedanga daugeliui kitų dalykų, kurių nori pasiekti kraštutiniai dešinieji”, ir padarė išvadą, kad dabar „moters sprendimas” dėl aborto yra „virtuvės stalo klausimas”.